DAJ CYNK

Tryb poufny trafia do Gmaila na Androida

17.08.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 3157

Ważne 3

1

Użytkownicy aplikacji Gmail na Androida mogą już wysyłać wiadomości w trybie poufnym. Wcześniej ta funkcjonalność trafiła na komputery.Użytkownicy aplikacji Gmail na Androida mogą już wysyłać wiadomości w trybie poufnym. Wcześniej ta funkcjonalność trafiła na komputery.

Tryb poufny w Gmailu pozwala wysyłać wiadomości, w których możemy zastosować pewne ograniczenia dla adresata. Możemy na przykład ustawić ustawić datę ważności e-maila i wprowadzić wymóg podawania hasła (generowanego kod SMS wygenerowany przez Google'a). Dodatkowo wyłączone są opcje przekazywania dalej, pobierania i kopiowania treści e-maila. Kiedy wyślemy taką wiadomość, odbiorca otrzyma powiadomienie o wybranych przez nas ograniczeniach. Tryb zadebiutował w maju w pełnej, przeglądarkowej wersji Gmaila dla komputerów. Teraz Google ogłosił wprowadzenie tej funkcjonalności do mobilnego klienta usługi pocztowej wyszukiwarkowego giganta.Aby wysłać wiadomość w trybie poufnym, należy podczas tworzenia nowego e-maila rozwinąć menu pojawiające się po wciśnięciu trzech kropek, a następnie wybrać odpowiednią opcję. Jeśli nasza wiadomość trafi do innego użytkownika Gmaila, nie będą mieć oni żadnego problemu z odczytaniem wiadomości. Użytkownicy niebędący klientami pocztowej usługi Google'a dostaną link do wiadomości umieszczonej na przeznaczonym do tego serwerze Google'a.

Nowa funkcja powinna już być dostępna na Waszych smartfonach z Androidem, przy czym nie ma konieczności aktualizowania samej aplikacji Gmail. Google jak na razie milczy w sprawie udostępnienia trybu poufnego dla urządzeń z systemem iOS.

Zobacz: Google pracuje nad ocenzurowaną wyszukiwarką specjalnie dla Chin
Zobacz: Google I/O: sztuczna inteligencja pomocna ludziom
Zobacz: Nowe funkcje i nowy wygląd Gmaila już wkrótce

Źródło tekstu: Google, wł

Komentarze
Zaloguj się