DAJ CYNK

Tor Browser jest dostępny w sklepie Google Play. Bezpieczną przeglądarkę można pobrać na telefony i tablety z Androidem

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 8919

W sklepie Google Play pojawiła się pierwsza, stabilna wersja przeglądarki internetowej Tor Browser. Jej celem jest zapewnić użytkownikom telefonów z Androidem możliwości przeglądania zasobów Internetu z zachowaniem jak największego stopnia prywatności.

Tor Browser w wersji 8.5 jest pierwszym stabilnym wydaniem tej cenionej przez miłośników prywatności przeglądarki internetowej, jakie oficjalnie trafiło do sklepu Google Play. Prace nad mobilną wersją przeglądarki trwają intensywnie od wielu miesięcy. We wrześniu 2018 roku została wydana pierwsza wersja alfa.

Zobacz: Poznaliśmy nowe funkcje Androida Q. Wśród nich ciemny motyw i więcej ochrony prywatności
Zobacz: Kategoryzują nasze posty na Facebooku i Instagramie. Nawet te prywatne. W ten sposób trenują algorytmy

Łączenie się z siecią Tor na urządzeniach z Androidem było już wcześniej możliwe, między innymi przy pomocy takich narzędzi, jak Orbot i Orfox. Jednak dzięki pojawieniu się oficjalnej aplikacji, nie ma już potrzeby stosowania tego typu "obejść".

Zamiast łączyć się bezpośrednio ze stroną internetową, tak jak zwykła przeglądarka, Tor przesyła żądanie użytkownika przez sieć zaszyfrowanych komputerów na całym świecie, zwanych węzłami, by w końcu dotrzeć do pożądanego miejsca docelowego. W ten sposób ukrywana jest tożsamość oraz adres IP internauty. Takie działanie może również pomóc przy próbie wyświetlenia treści zablokowanych dla poszczególnych regionów, na przykład teledysków na YouTube.

Tor Browser jest oparta na przeglądarce Firefox, więc jego interfejs powinien być rozpoznawalny przez użytkowników "ognistego lisa". Przeglądarka jest już dostępna na Androida, ale użytkownicy urządzeń z iOS mogą nigdy nie dostać swojej wersji. Wynikać ma to z ograniczeń narzuconych deweloperom przez Aplle'a. Na blogu projektu Tor nie ma jednak informacji, o jakie konkretnie ograniczenia chodzi.

Przeglądarkę Tor Browser można znaleźć w sklepie Google Play pod tym adresem.

Zobacz: System operacyjny HongMeng od Huawei będzie gotowy na jesień. Ma wspierać aplikacje na Androida
Zobacz: Google też przechowywał hasła w formie zwykłego tekstu

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: torproject.org, Phone Arena

Przewiń w dół do następnego wpisu