DAJ CYNK

TikTok ma kłopoty. Indie zabroniły korzystania z aplikacji

17.04.2019

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 1355

Ważne 0

1

Zrozumienie fenomenu TikToka jest bardzo trudne. Platforma dosłownie rośnie w oczach, ale też ściąga na siebie wzrok organów wielu państw. Aktualnie TikTok otrzymał solidny cios w Indiach. Tamtejszy sąd nakazał usunięcie aplikacji ze sklepu Apple'a i Google.

Wyrok zapadł w związku z narażaniem nieletnich na kontakt z treściami o charakterze seksualnym. Skargi w tej sprawie spłynęły ze strony miejscowego regulatora oraz osób prywatnych. Na nic zdały się protesty właścicieli aplikacji o odroczenie procesu.

Zobacz: Rośnie liczba zatrzymanych za granie w PUBG w Indiach

W związku z wyrokiem Google i Apple muszą usunąć aplikację ze swoich sklepów. O ile TikTok zniknął już ze sklepu dla urządzeń z Androidem, tak nadal jest dostępny w AppStore i Apple jak na razie nie komentuje sprawy. Nie wiadomo więc, czy zastosuje się do decyzji sądu. Nie wiadomo co stanie się z osobami już korzystających z aplikacji. Patrząc na to, że miejscowa policja potrafiła przeszukiwać telefony osób publicznie grających w zakazanego PUBG, to być może podobny los spotka TikToka.

Zobacz: UOKiK dołącza do międzynarodowego apelu do Apple'a i Google

Indie są dla TikToka bardzo ważnym rynkiem. Z jednej strony ze względu na dużą liczbę użytkowników, a z drugiej ze względu na ogromne liczby subskrypcji kanałów miejscowych TikTokerów. Globalnie, aplikacja od momentu premiery została już zainstalowana ponad miliard razy, w tym 663 mln w samym 2018 roku. Z serwisu korzystają głównie osoby nieletnie.

Zobacz: Polski użytkownik TikTok to nastolatka z małego miasta. Pierwsze badanie dotyczące rosnącego serwisu społecznościowego

Źródło tekstu: Reuters; wł

Komentarze
Zaloguj się