DAJ CYNK

TikTok ponownie dostępny w Indiach. Blokada nałożona przez sąd nie trwała długo

25.04.2019

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 4345

Ważne 0

0

Ban na TikToka w Indiach nie trwał długo. Już po kilku dniach aplikacja ponownie jest dostępna w App Store i Google Play.

Przypomnijmy, że miejscowy sąd nakazał zablokowanie TikToka w sklepach Apple'a i Google. Zakaz powstał po skargach rodziców, których zdaniem serwis społecznościowy demoralizuje młode osoby. Skargi dotyczyły treści pornograficznych oraz filmów nieletnich, które można było podciągnąć pod treści erotyczne.

Zobacz: [Aktualizacja] TikTok ma kłopoty. Indie zabroniły korzystania z aplikacji

Zakaz w zasadzie i tak był bardzo dziurawy. Aplikacji nie można było pobrać ze sklepów, ale osoby które miały ją już zainstalowaną w smartfonie mogły spokojnie z niej korzystać. Warto tutaj wspomnieć, że TikTok w Indiach został do tej pory pobrany ponad 300 mln razy i ponad miliard razy na całym świecie. Dlatego też zakaz dalszego pobierania aplikacji nie mógł za mocno wpłynąć na jej popularność.

Zobacz: Polski użytkownik TikTok to nastolatka z małego miasta. Pierwsze badanie dotyczące rosnącego serwisu społecznościowego

Twórcy serwisu uważają, że tylko niewielka część zgłoszeń faktycznie dotyczyła nieodpowiednich treści i żąda 500 tys. dolarów odszkodowania za straty finansowe spowodowane blokadą aplikacji.

Źródło tekstu: Reuters; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu