DAJ CYNK

Tidal Masters dostępny na Androidzie. Od dzisiaj najwyższa jakość dźwięku jest dostępna na urządzeniach mobilnych

08.01.2019

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 5360

Ważne 1

0

Tidal ogłosił aktualizację dla urządzeń z systemem Android, która umożliwi użytkownikom dostęp do treści audio w jakości Master Quality Authenticated. Jest to obecnie najwyższa jakość muzyki dostępna w streamingu.

Tidal po raz pierwszy poinformował o swoim partnerstwie z Master Quality Authenticated (MQA) w styczniu 2017, podczas targów CES w Las Vegas. Serwis wprowadził wtedy technologię MQA do swojej aplikacji desktopowej, a korzystać z niej mogli użytkownicy posiadający subskrypcję Tidal HiFi. Technologia ta zapisuje i dostarcza oryginalny studyjny dźwięk w najwyższej jakości w wystarczająco małym pliku, by możliwe było jej zastosowanie w streamingu.

Od teraz najwyższa jakość dźwięku będzie dostępna również na smartfonach. Coraz więcej użytkowników słucha muzyki na swoich urządzeniach mobilnych, dlatego też aktualizacja jest kolejnym etapem naturalnego rozwoju Tidala.

- Wiemy, że większość fanów muzyki słucha jej na swoich telefonach. Według nas każdy powinien mieć dostęp do najwyższej jakości dźwięku, bez względu na to, gdzie jest. Cieszymy się, że dzięki współpracy z Tidal technologia MQA będzie dostępna dla użytkowników smartfonów - powiedział Mike Jbara, CEO MQA.

- To duży postęp dla audiofilów oraz użytkowników Tidal HiFi. Wraz z rozwojem naszej platformy rozszerzamy naszą współpracę z MQA, co umacnia naszą pozycję jako lidera w segmencie High-Fidelity audio - dodał  Lior Tibon, COO Tidala.

MQA współpracuje z trzema globalnymi wytwórniami fonograficznymi oraz niezależnymi wytwórniami. Katalog treści w jakości Master cały czas rośnie, obejmując nowe pozycje i nagrania.

Zobacz: [Aktualizacja] Tidal za darmo w Play
Zobacz: Rośnie konkurencja dla Apple Music. Spotify partnerem Samsunga
Zobacz: Oficjalne konto Apple Music na Twitterze używa... telefonu z Androidem

Źródło tekstu: Tidal

Komentarze
Zaloguj się