DAJ CYNK

Szybkie przelewy w aplikacji IKO i serwisie internetowym iPKO

25.10.2017

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 10428

Ważne 1

0

PKO BP rozbudowuje o nowe opcje zarówno swój system internetowy iPKO, jak i aplikację mobilną IKO. Pojawił się Express Elixir oraz Blik w opcji "jednego kliknięcia". Nowe możliwości mają ułatwić i przyspieszyć wykonywanie płatności i realizowanie transakcji.PKO BP rozbudowuje o nowe opcje zarówno swój system internetowy iPKO, jak i aplikację mobilną IKO. Pojawił się Express Elixir oraz Blik w opcji "jednego kliknięcia". Nowe możliwości mają ułatwić i przyspieszyć wykonywanie płatności i realizowanie transakcji.

Pierwszą zmianą jest wprowadzenia przelewów natychmiastowych w systemie Express Elixir, który umożliwia przelanie pieniędzy w ciągu kilku sekund z banku do banku, przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, niezależnie od normalnych sesji rozliczeniowych Elixir (te są realizowane kilka razy w ciągu dnia, w dni robocze).

Zlecenie przelewu natychmiastowego w bankowości internetowej czy aplikacji IKO jest łatwe - na formularzu przelewu standardowego należy wybrać przelew natychmiastowy, a następnie zaakceptować opłatę za ten typ przelewu. Aby zlecić przelew natychmiastowy - bank nadawcy i bank odbiorcy muszą być uczestnikami systemu Express Elixir. I w tym miejscu zaznaczyć trzeba, że nie każdy bank realizuje w trybie 24h/7d, co pokazuje poniższa tabela.Ile to kosztuje w PKO BP? Przelewy są ograniczone limitami (niezależnymi od innych limitów transakcji):

    Pojedynczy przelew natychmiastowy: 3 tys. zł Dzienny limit: 6 tys. zł (limit wspólny dla wszystkich kanałów) Pojedynczy przelew natychmiastowy do Urzędu Skarbowego: 50 tys. zł (w agencji ten limit wynosi 3 tys. zł) Dzienny limit przelewów natychmiastowych do Urzędu Skarbowego: 250 tys. zł (limit wspólny dla wszystkich kanałów)


Za realizację przelewów natychmiastowych przez klientów indywidualnych pobierane są opłaty: 4,99 zł kosztuje usługa wykonana w serwisie internetowym i aplikacji, natomiast 11,99 zł w oddziałach i agencjach banku oraz w serwisie telefonicznym. Małe i średnie przedsiębiorstwa zapłacą więcej, odpowiednio 10 zł i 20 zł.

Dzięki kolejnej nowości będzie można szybciej płacić w Internecie za zakupy. One Click Blik to jedna z funkcji sytemu płatności mobilnych Blik stworzona po to, aby maksymalnie skrócić czas zakupów.Jak to działa? Po wybraniu płatności online oznaczonej logo Blik w trakcie realizacji pierwszej transakcji użytkownik zalogowany do aplikacji mobilnej dostaje zaproszenie do zapamiętania danego sklepu. Jeśli sklep zostanie dodany do zaufanych, przy kolejnej transakcji wystarczy już tylko wybrać typ płatności BLIK i zatwierdzić ją na swoim telefonie w IKO PIN-em do aplikacji. Nie trzeba będzie przepisywać kody liczbowego.

Zakupy bez kodu Blik można włączyć po wykonaniu płatności Blik w danej przeglądarce lub sklepie internetowym pod warunkiem zaktualizowania aplikacji IKO do najnowszej wersji. Dotyczy to telefonów z system Android i wkrótce także iOS, usługa nie będzie natomiast dostępna dla aplikacji IKO na telefony z systemem Windows Phone.

Źródło tekstu: PKO BP, wł

Komentarze
Zaloguj się
6. ~Marek.
0

2017-10-25 23:31:31

w inteligo jest jeszcze Sorbet idzie natychmiast tylko opłata większa

Odpowiedz

5. SirmarK
0

2017-10-25 19:20:05

#4. przelewy na większe kwoty zrealizujesz normalnym sesjami Elixira w ciągu dnia. Express w założeniu był do wykonywania mniejszych kwot, jako odpowiedz na BlueCasha.

Odpowiedz

4. ~
0

2017-10-25 18:03:06

Super, na dzialalnosci przelew za 10 zl z limitem 3tys zl? Masakra. Mam inteligo i brakuje natychmiastowych przelewow, ale 3 tys to kpina. Tyle to ja sobie moge gotowka placic. Zakupy miedzy przedsiebiorstwami powyzej 15 tys zl musze zrobic przelewem, inaczej skarbowka nie pozwoli mi odliczyc vatu, a jednoosobowej firmie nie kazdy da towar za 30 tys zl na gębę. Ma byc kasa, a nie faktura przelewowa. Przelew blyskawiczny rozwiazuje sprawe, ale nie w inteligo...

Odpowiedz

3. ~Flej
0

2017-10-25 17:27:01

Blikowi brakuje już chyba tylko skanowania kodów QR. Będzie już prawie tak samo wygodnie, jak płacenie przez WeChat/Alipay w Chinach :). No i jesteśmy uniezależnieni od posiadania modułu NFC w telefonie. To akurat wyszło im fajnie

Odpowiedz

2. ~pabloki
-1

2017-10-25 16:21:49

a jak tam ostrzeżenia o malware na androida dla klientów korzytsajacych z aplikacji mobilnej?a ile to lat po wprowadzeniu przez inne banki?

Odpowiedz

0

2017-10-25 16:09:06

Faktycznie przelew może być szybki, jeżeli trafi się sklepie Google Play na tego wirusa o którym teraz głośno... ;)

Odpowiedz