DAJ CYNK

Sztuczna inteligencja w Gmailu poprawi błędy gramatyczne i literówki

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 6318

Google zamierza wzbogacić swojego Gmaila o funkcję zautomatyzowanej korekty językowej, którą wspomoże sztuczna inteligencja. Rozwiązanie to trafi do pierwszych użytkowników pakietu G Suite już w tym tygodniu.

Zobacz: Nowe funkcje w Mapach Google: Live View, Rezerwacje i Dopasowane do Ciebie
Zobacz: Obiektyw Google teraz też w wyszukiwarce zdjęć

Gmail ma już proste narzędzia językowe usprawniające pisanie e-maili - w wersji desktopowej błędy podkreślane są na czerwono, a w smartfonach często wspomagają nas klawiatury. Sztuczna inteligencja w Gmailu ma jednak stworzyć nowe możliwości - będzie wyłapywała błędy gramatyczne i litrówki literówki podczas wprowadzania tekstu. Błędy gramatyczne wskazywane będą niebieską linią, która pojawi się pod niewłaściwie użytym słowem. 

Niektóre błędy, najczęściej popełniane przez użytkowników, będą poprawiane przez autokorektę. Jak wiadomo z życia codziennego, automatyczna korekta bywa bardzo zdradliwa, jednak wykorzystanie sieci neuronowych do tej pracy ma zwiększyć skuteczność. 

Wspierana przez SI korekta językowa dodana zostanie do Gmaila w płatnym pakiecie G Suite, nie wiadomo czy trafi do ogólnodostępnej wersji poczty. Na początek obsługiwać będzie tylko język angielski. Pierwsi użytkownicy będą mogli skorzystać z nowego narzędzia już w tym tygodniu, natomiast pełne wdrożenie tego mechanizmu potrwa do połowy września. Administratorzy i użytkownicy G Suite nie będą musieli podejmować żadnych czynności, by skorzystać z tej opcji, pojawi się automatycznie. W razie potrzeby będzie można ją wyłączyć.

Wcześniej Google udostępniło podobną funkcję w Dokumentach Google.

Zobacz: Jednak nowy interfejs Google Play wyjdzie na światło dzienne
Zobacz: Huawei pracuje nad własną wersją Google Maps

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Google

Źródło tekstu: Google

Przewiń w dół do następnego wpisu