DAJ CYNK

System operacyjny HongMeng od Huawei będzie gotowy na jesień. Ma wspierać aplikacje na Androida

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 6568

Co prawda blokada Huawei przez amerykańskie firmy została zawieszona na najbliższe 90 dni, ale chiński koncern od dawna pracuje nad własną alternatywą dla Androida. Może ona trafić do pierwszych użytkowników już jesienią.

Wychodzi na to, że Huawei od dawna przygotowywał się na ewentualny konflikt z USA, którego efektem mogłoby być odcięcie chińskiego producenta od amerykańskich firm z sektora technologicznego. Najgorszy scenariusz właśnie się ziścił, zatem koncern wyciąga z zamrażarki projekt o nazwie HongMeng, czyli alternatywę dla mobilnego systemu Google.

Zobacz: Szef Huawei: Jesteśmy przygotowani na konflikt z USA. To cena wyścigu o pozycję globalnego lidera

System Huawei będzie w stanie obsługiwać aplikacje Androida po ich rekompilacji, a dodatkowo mają one pracować nawet 60 proc. szybciej od wersji pierwotnych. Wdrożenie HongMeng może zacząć się już jesienią i potrwać do wiosny 2020 roku. System ma być zunifikowany, a to oznacza, że będzie przeznaczony nie tylko dla telefonów i tabletów, ale również notebooków, telewizorów, a nawet akcesoriów ubieralnych.

Zobacz: Huawei ma 90 dni na kontynuację współpracy z amerykańskimi firmami. Zakaz został tymczasowo odłożony

Na razie nie wiadomo w jakiej formule tworzony jest HongMeng. Huawei może się zdecydować na wykorzystanie wersji AOSP (Android Open Source Project), która jest całkowicie darmowa, jak również wykorzystać podobny model do bazującego na Uniksie systemu BlackBerry 10. Na razie pozostaje nam czekać na kolejne wieści, ale jedno wydaje się nieuniknione - zawieszenie broni potrwa tylko 3 miesiące.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Android Police

Przewiń w dół do następnego wpisu