DAJ CYNK

Świat Androida to ponad 14 tysięcy różnych urządzeń

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 4065

Twórcy edytora tekstu iA Writer dla Androida pokazali ciekawą grafikę, pokazującą jak różnorodny i rozległy jest świat urządzeń z Androidem.Twórcy edytora tekstu iA Writer dla Androida pokazali ciekawą grafikę, pokazującą jak różnorodny i rozległy jest świat urządzeń z Androidem.

Nie da się ukryć, że fragmentacja Androida jest duża. Dzięki pracy twórców edytora tekstu dla Androida o nazwie iA Writer możemy zobaczyć jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy. Otóż deweloperzy tej aplikacji opublikowali grafikę zawierającą 8075 urządzeń wspieranych oficjalnie przez ich program, wspominając jednocześnie, że kolejne 5 tysięcy to smartfony i tablety, na których iA Writer powinien działać, choć są nie zatwierdzone.


Internaktywną wersję powyższego obrazka można znaleźć pod tym adresem

Świat Androida jest jednak bogatszy. Android ma teraz 14290 odmian telefonów i tabletów. 14290 różnych marek, różnych rozdzielczości, różnych procesorów, ekranów.... A tymczasem Tim Cook pokazując podczas różnych konferencji stopień fragmentacji systemu iOS zdaje się zapominać, że liczba urządzeń, które kiedykolwiek były wspierane przez ten system jest malutka, w porównaniu z tą wcześniej przytoczoną.

Zobacz: Statystyki Androida - październik 2017

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: ia.net, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu