DAJ CYNK

Strona nie działa na urządzeniach mobilnych? To w Google już się nie pojawi

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 6444

Uruchamiasz nową stronę lub sklep internetowy? Upewnij się, że zawarte tam treści wyświetlają się prawidłowo na urządzeniach mobilnych, bo to właśnie wersja mobilna witryny jest od lipca automatycznie indeksowana przez wyszukiwarkę Google. Desktopową bot ignoruje.

Jeśli na mobilnej stronie pojawią się błędy, strona nie tylko nie ma co liczyć na wysokie miejsce w wynikach wyszukiwania, ale może nawet w ogóle nie pojawić się w Google.

Zobacz: Google śledzi internautów zaglądających na strony porno - nawet w trybie incognito
Zobacz: Nowy pomysł Google na serwis społecznościowy: Shoelace

Indeksowanie stron przez Google zgodnie z mechanizmem „Mobile First Index” działa od marca 2018 roku, ale do tej pory bot Google’a najpierw określał, czy dla witryny korzystniejsze będzie zindeksowanie jej wersji desktopowej, czy też mobilnej. Od lipca br. dla wszystkich nowych witryn bot z automatu indeksuje wyłącznie wersję mobilną, przyjmując, że każda nowa strona w internecie musi ją mieć.

„Zmiana dotyczy wyłącznie witryn, na które bot Google’a natyka się po raz pierwszy, czyli np. wszystkich udostępnianych pod nowymi domenami. Dlatego tak ważne jest tworzenie stron i sklepów internetowych w wersjach responsywnych, czyli takich, które działają równie dobrze zarówno na laptopach i komputerach stacjonarnych, jak i na smartfonach” – mówi Artur Pajkert z Linuxpl.com.

Według przedstawiciela Linuxpl zmiana wprowadzona przez Google wynika z faktu, że prawie wszystkie nowe strony internetowe są już obecnie przystosowane do działania na urządzeniach mobilnych

Zobacz: Nowe funkcje w Mapach Google: Live View, Rezerwacje i Dopasowane do Ciebie
Zobacz: Google Play Pass - abonament na gry i aplikacje Androida

Twórcy stron WWW, które prawidłowo wczytują się na urządzeniach mobilnych, nie muszą się obawiać. Google będzie za to wysyłać ostrzeżenia - przez Google Search Console - dla webmasterów, których strony nie wczytują się prawidłowo w urządzeniu mobilnym. Zmiana w sposobie indeksowania nowych stron przez Google to naturalna konsekwencja wcześniejszej polityki tej firmy, której celem jest zachęcenie właścicieli stron do tworzenia wersji mobilnych

Zobacz: Google ulepszył szybkie tłumaczenie obrazu w aplikacji Tłumacz
Zobacz: Nowy pomysł Google na serwis społecznościowy: Shoelace

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Linuxpl

Przewiń w dół do następnego wpisu