DAJ CYNK

Steam Link trafia na iOS i tvOS. Wreszcie można grać w pecetowe gry na iPhonie, iPadzie i Apple TV

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 7807

Po niespełna roku od głośnej odmowy publikacji aplikacji Steam Link w sklepie App Store, Apple w końcu zdecydował się ją udostępnić użytkownikom iPhone'ów, iPadów oraz przystawek Apple TV.

Pierwotnie aplikacja Steam Link umożliwiająca streaming gier z komputerów PC i Mac miała być dostępna na wszystkie najpopularniejsze platformy systemowe (Windows, Android, macOS oraz iOS), jednak niemal rok temu Apple ze względu na konflikt interesów zablokowało jej wprowadzenie do sklepu App Store. Na szczęście blokada została właśnie zdjęta, ale użytkownicy Androida mogą nadal więcej.

Zobacz: Steam Link na Androida z ważną nowością. Przy szybkim internecie można grać w gry z peceta praktycznie wszędzie

Okazuje się, że z poziomu Steam Link dla iOS i tvOS nie ma dostępu do zasobów sklepu Steam. Duża niedogodność? Niekoniecznie. Najważniejsze, że jak zapewnia Valve, wszystkie kontrolery do gier zaprojektowane dla iPhone'a mają działać ze Steam Linkiem bez problemów. To właśnie sklep okazał się źródłem wspomnianego wcześniej konfliktu.

Zobacz: Szybkość polskiego Internetu według Steama

Warto pamiętać, że zarówno iPhone, iPad, Apple TV, jak i źródło sygnału (komputer PC lub Mac) muszą być podłączone do tej samej sieci Wi-Fi. Najlepiej korzystać z ruotera obsługującego częstotliwość 5GHz. Alternatywnie Apple TV można połączyć do domowej sieci kablem Ethernet i w ten sposób ograniczyć ewentualne opóźnienia do absolutnego minimum.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Valve

Źródło tekstu: The Verge

Przewiń w dół do następnego wpisu