DAJ CYNK

Startuje PLAY Polska Liga Mobilna - pierwsza liga dla grających na urządzeniach mobilnych

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 6873

Startuje PLAY Polska Liga Mobilna - pierwsza liga dla grających na urządzeniach mobilnych

Sieć Play wraz z Fantasyexpo startuje z PLAY Polską Ligą Mobilną - pierwszą w naszym kraju e-sportową ligą gier mobilnych. Jak tłumaczą pomysłodawcy inicjatywy, liga stanowi odpowiedź na dynamiczny rozwój branży sprzętów mobilnych, a co za tym idzie - rynku gier wieloosobowych przystosowanych na smartfony i tablety.

Zobacz: Play rozpoczął konsumenckie testy 5G w Toruniu. Operator szuka kandydatów na testerów
Zobacz: LTE sieci Play w kolejnych miejscowościach

Polscy gracze pokochali gry mobilne. Już w 2018 roku branża ta pobiła w naszym kraju zarówno rynek tytułów skierowanych na komputery osobiste, jak i konsole. Polski rynek jest ósmy w Europie, a Polacy w 2018 roku wydali na gry mobilne aż 216 mln dolarów. W takiej sytuacji nowe projekty integrujące graczy muszą być skazane na sukces.

Operator ma ambitne plany. Zapowiada, że Play Polska Liga Mobilna konkurować będzie z największymi podmiotami e-sportowymi w kraju. Dla tysięcy graczy mobilnych ma być to także szansa na spróbowanie swoich sił w bardziej wymagających rozgrywkach i wskoczenia na wyższy poziom rywalizacji.

Wsparcie rozgrywkom zapewnia LifeTube - sieć partnerska YouTube zrzeszająca ponad 800 influencerów. LifeTube poprzez współpracę z organizatorami, otwiera się na ogólnokrajowe rozgrywki e-sportowe, a twórcy internetowi są ambasadorami Play Polskiej Ligi Mobilnej. 

Zobacz: Orange Community Cup - podsumowanie gamingowego turnieju Fortnite
Zobacz: Black Shark 2 Pro - gamingowy smartfon Xiaomi do kupienia w Europie za 599 euro

Liga obejmie jedne z najpopularniejszych tytułów mobilnych gier: Brawl Stars (100 milionów pobrań), Clash Royale (100 milionów pobrań) czy World of Tanks Blitz (120 milionów pobrań). Organizatorzy przygotują serię zmagań dla wszystkich zawodników oraz kibiców.  W każdym z tytułów zobaczymy 8 turniejów kwalifikacyjnych zakończonych finałami, podczas których zawodnicy będą mieli okazję wygrać najnowsze modele smartfonów, peryferia oraz abonamenty.

Udział w rozgrywkach jest otwarty dla wszystkich chętnych graczy.  O wystąpieniu w kwalifikacjach do turnieju finałowego będzie decydowała kolejność dokonywania zapisów. Aby dołączyć do zmagań, wystarczy wraz ze znajomymi z gry zarejestrować się w odpowiednim wydarzeniu w serwisie Toornament za pośrednictwem oficjalnej strony PLAY  Polskiej Ligi Mobilnej na Facebooku.

Zobacz: Play wznawia kampanię 5G Ready

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: PLAY Polska Liga Mobilna

Źródło tekstu: PLAY Polska Liga Mobilna

Przewiń w dół do następnego wpisu