DAJ CYNK

Problemy ze Spotify w Orange na kartę, również w Orange Flex

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 13813

Awaria Spotify w Orange

Spotify nie działa poprawnie w ofertach Orange na kartę i Orange Flex - zgłaszają Czytelnicy TELEPOLIS.PL. Mamy komentarz operatora.

Dwa tygodnie bez muzyki

Jak donoszą nasi Czytelnicy (dziękujemy babeo) oraz czytamy na oficjalnym forum Orange.pl, od 2 tygodni klienci sieci Orange mają problem z korzystaniem z aplikacji Spotify w ich telefonach. Przy łączności Wi-Fi oraz na kartach SIM innych sieci usługa działa poprawnie. Natomiast przy próbie skorzystania z łączności komórkowej sieci Orange, pojawia się informacja o braku połączenia z Internetem.

Problem zgłaszają przy tym jedynie użytkownicy ofert na kartę sieci Orange oraz nowej oferty Orange Flex.

Doraźna pomoc

Z tego co przekazują klientom pracownicy infolinii operatora oraz chatu Orange, doraźnie problem można ominąć restartując telefon lub włączając na chwilę tryb samolotowy. Równolegle z awarią dostępności Spotify, pojawiły się utrudnienia w dostępie do aplikacji bankowych oraz serwisu nasz.orange.pl.

Zresetowanie połączenia za pomocą uruchomionego na chwilę trybu samolotowego rzeczywiście pomaga, jednak nie jest to jeszcze finalne uporanie się z problemem.

Przyczyną wydzielenie gigabajtów na usługę Spotify w Orange?

Sieć Orange przez pewien czas oferowała swoim klientom usługę Spotify, dokładając do niej bezpłatną transmisję danych. Chociaż wygaszanie usługi ruszyło już 1 czerwca 2018 roku, klienci, zgodnie ze swoimi umowami, mogli nadal korzystać z darmowych usług.

Stąd niepotwierdzona oficjalnie teoria, że to zupełne odcięcie usługi w systemach Orange stoi za obecnymi utrudnieniami. Zgłaszający problem klienci oferty na kartę czy Orange Flex nie są w stanie nawet wejść na stronę Spotify w swoich przeglądarkach. Czyżby zamiast odłączenia ulgi na transmisję danych, ktoś poszedł na skróty i zablokował domenę?

Według Orange problemu nie ma

Orange zakończył współpracę ze Spotify i nie wspieramy działania aplikacji. Rekomendujemy, żeby ewentualne nieprawidłowości w jej funkcjonowaniu kierować bezpośrednio do jej dostawcy. Jeśli chodzi o Orange Flex to otrzymaliśmy jedno zgłoszenie o niedziałającym Spotify. Obecnie sprawdzamy ten przypadek pod kątem możliwej przyczyny technicznej.

- przekazał redakcji TELEPOLIS.PL Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Orange Polska.

Patrząc na intensywnie żyjący wątek na forum nasz.orange.pl i cytowane treści rozwiązań reklamacji, zgłoszeń tych mogło być jednak więcej, a przynajmniej w przypadku Orange na kartę.

Zobacz: Koniec Spotify Premium w Orange
Zobacz: TikTok z własnym, tańszym Spotify? To może się udać

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: wł

Źródło tekstu: Orange, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu