DAJ CYNK

Spotify będzie fabrycznie instalowany na smartfonach Samsunga. Obie firmy rozszerzają współpracę

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 6096

Spotify rozszerza współpracę z Samsungiem. Znany serwis muzyczny ogłosił dzisiaj, że jego aplikacja muzyczna będzie preinstalowana na smartfonach koreańskiego producenta, zaczynając od wchodzących właśnie na rynek modeli z serii Galaxy S10.

Firma streamingowa ogłosiła przy okazji nową promocję, która oferuje bezpłatną sześciomiesięczną subskrypcję Spotify Premium dla nowych właścicieli Galaxy S10. Jest jednak haczyk - bezpłatna oferta Premium działa tylko dla nowych klientów Spotify. Każdy, kto już ma konto Spotify Premium lub subskrybował usługę w przeszłości, musi obejść się smakiem. Drugi haczyk jest taki, ze umowa promocja jest dostępna tylko dla klientów z USA. Nie jest wykluczone, że Samsung i Spotify zdecydują się ją rozszerzyć w przyszłości także na inne telefony. My wolelibyśmy, żeby promocja była dostępna również na innych rynkach, na przykład w Polsce.

Preinstalowanie aplikacji Spotify na urządzeniach Samsunga (na naszym testowym Galaxy S10+ jest ta aplikacja) to kontynuacja działań rozpoczętych już jakiś czas temu. Jesienią ubiegłego roku obie firmy ogłosiły, że podpisały ze sobą umowę, zgodnie z którą usługa Spotify stała się domyślną opcją muzyczną dla Bixby, asystenta głosowego Samsunga.

Zobacz: Blokujesz reklamy w darmowej wersji Spotify? Od marca serwis może usunąć twoje konto w serwisie
Zobacz: Spotify w końcu zaczyna na siebie zarabiać. Liczba użytkowników Premium podskoczyła do 96 mln
Zobacz: Samsung Galaxy S10 i S10+ - pierwsze wrażenia. Smartfonowej ewolucji ciąg dalszy

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: The Verge

Przewiń w dół do następnego wpisu