DAJ CYNK

Sporo nowości w iOS 13. Przeciek zdradza kilka z nich. Tryb nocny i lepszy multitasking na iPadzie

15.04.2019

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 4384

Ważne 0

0

Do oficjalnej premiery nowej wersji iOS pozostały jeszcze dwa miesiące, ale już teraz za sprawą wycieku możemy poznać kilka z nich. Wiemy już o trybie nocnym i usprawnionym multitaskingu dla iPada.

Oficjalnie iOS w wersji 13 zobaczymy przy okazji konferencji WWDC 2019, która odbędzie się na początku czerwca. Dzięki wyciekowi, do którego dotarł serwis 9To5Mac, możemy bliżej przyjrzeć się nowościom jakie czekają na użytkowników. Pierwsze na czym warto się zatrzymać to długo oczekiwany tryb nocny/ciemny. Dostępna na poziomie ustawień systemowych, a dodatkowo pojawi się tryb wysokiego kontrastu dostępny już w macOS.

Zobacz: 3 czerwca rozpocznie się konferencja deweloperska WWDC 2019. Apple pokaże iOS 13 i być może nowego iPada

Dobra wiadomość dla użytkowników iPadów nastawionych na tryb multitaskingu i korzystania z wielu aplikacji jednocześnie. Wygląda na to, że iOS 13 pozwoli pracować z kilkoma oknami jednocześnie na jednym ekranie, z możliwością ich przesuwania i ustawiania. Karty będzie można również ustawiać na sobie, a dodatkowe efekty głębi zadbają o odróżnienie tych na wierzchu od tych pod spodem.

Zobacz: iOS 12.2 już dostępny. Aktualizacja dodaje m.in. obsługę

Zmieni się również sposób cofania operacji. Obecnie posiadacze iPhone'ów oraz iPadów muszą potrząsnąć urządzeniem, ale wraz z iOS 13 wystarczy do tego odpowiedni gest palcami na ekranie. Wystarczy przejechać jednocześnie trzema palcami na lewo, aby wykonać tzw. UNDO. Przejechanie w prawo z kolei spowoduje odwrócenie tej operacji, czyli tzw. REDO.

Źródło tekstu: Phone Arena

Komentarze
Zaloguj się