DAJ CYNK

Smartfony z systemem Mozilli od czerwca w Polsce [wideo]

12.03.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 10

Ważne 3

0

Mozilla do końca roku chce pozyskać 10 mln użytkowników telefonów z własną wyszukiwarką. Od czerwca rusza sprzedaż w Polsce.

Mozilla do końca roku chce pozyskać 10 mln użytkowników telefonów z własną wyszukiwarką. Od czerwca rusza sprzedaż w Polsce.

Mozilla szykuje się do ostrej walki z iOS-em, Windowsem i Androidem. Do końca roku koncern z Kalifornii chce zdobyć 10 milionów klientów. Szef korporacji ujawnia, że do końca roku oprogramowanie Mozilli będzie dostępne również w najnowocześniejszych smartfonach.

Pod koniec tego roku lub na początku przyszłego będziemy chcieli wejść również w te najlepsze telefony. Możemy się spodziewać, że będą to najlepsze telefony Sony, LG i ewentualnie Huawei - mówi Gary Kovacs, prezes Mozilli.Pierwsze telefony firmowane logiem producenta przeglądarki trafią do klientów w czerwcu. Mozilla będzie instalowała je m.in. na Alcatelu One Touch Fire i smartfonie firmy ZTE. Ma to być telefon nowoczesny, tani i łatwy w obsłudze. Telefon oferowany ma być m.in. w Polsce, na Węgrzech i w Ameryce Południowej. W naszym kraju telefon będzie sprzedawać T-mobile. Kovacs zapewnia, że czerwiec to termin realny, bo projekt jest właśnie finalizowany.

Telefony będą dostępne w czerwcu, teraz kończymy prace, przeprowadzamy ostateczne testy, więc jakieś problemy mogą występować. Ale finalny produkt będzie bardzo dobrej jakości - mówi Gary Kovacs.

Szef korporacji zapowiada również, że w Kalifornii prowadzone są intensywne prace nad wersją oprogramowania na kolejne urządzenia mobilne. Widać, że rynek tabletów również wymaga dostępu do nowych rozwiązań - twierdzi szef Mozilli.Źródło tekstu: Newseria

Komentarze
Zaloguj się