DAJ CYNK

Smartfon ostrzeże przed odholowaniem pojazdu

04.02.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 2961

Ważne 2

0

Kto odholowuje pojazdy? Specjalistyczne firmy na wniosek policji lub straży miejskiej, o ile dojdzie do złamania przepisów związanych z parkowaniem. A także złodzieje, gdy nie chcą bawić się w uruchamianie samochodu czy motocykla. W obu przypadkach właściciel może zostać natychmiast powiadomiony o próbie usunięcia swojej własności. O ile zastosuje system monitoringu.

Kto odholowuje pojazdy? Specjalistyczne firmy na wniosek policji lub straży miejskiej, o ile dojdzie do złamania przepisów związanych z parkowaniem. A także złodzieje, gdy nie chcą bawić się w uruchamianie samochodu czy motocykla. W obu przypadkach właściciel może zostać natychmiast powiadomiony o próbie usunięcia swojej własności. O ile zastosuje system monitoringu.

Mandat za parkowanie w sposób sprzeczny z prawem to najłagodniejsza kara, jaką mogą wymierzyć kierowcy służby mundurowe (nie biorąc oczywiście pod uwagę upomnienia). Znacznie bardziej dolegliwa jest decyzja o usunięciu pojazdu na koszt właściciela. Mogą ją wydać strażnicy miejscy lub policjanci w sytuacji m.in. postoju na miejscu dla inwalidów bez odpowiedniej karty parkingowej lub gdy jest to zabronione i utrudnia ruch, akcję ratowniczą czy zagraża bezpieczeństwu. A koszty są niemałe.

Kierowca płaci i za odholowanie, i za postój na wyznaczonym parkingu, gdzie trafia jego własność. Kwoty są ustalane przez gminy na podstawie rozporządzenia Ministerstwa Finansów. W przypadku motocykli stawka maksymalna za usunięcie to 219 zł, a za każdą dobę przechowywania - 26 zł. Dla aut osobowych kwoty wynoszą odpowiednio 480 zł i 39 zł. Sporo. Części wydatków można uniknąć, o ile kierowca zjawi się przy pojeździe w chwili prowadzenia akcji przez ekipę odholowującą.

W takiej sytuacji, o ile zezwalają na to przepisy wydane przez gminę, pobierana jest jedynie opłata za odstąpienie od działań, niższa zazwyczaj o 50 proc. od stawki za usunięcie. Tylko skąd użytkownik samochodu czy motocykla ma wiedzieć, że jego pojazd jest właśnie odholowywany?

Informacji takiej dostarczyć mu może system monitoringu GPS. To jedna z funkcji rozwiązania, które w założeniach pozwala m.in. na śledzenie lokalizacji aut, ograniczanie kosztów związanych z ich eksploatacją, sprawniejsze zarządzanie, zwiększanie efektywności działań pracowników mobilnych i odzyskiwanie pojazdów w przypadku kradzieży.

Montowane przez nas moduły GPS wyposażone są w akcelerometry. Oznacza to, że każde poruszenie samochodu czy motocykla w określonym przedziale czasowym wywołuje alarm na telefonie należącym do właściciela, jego skrzynce pocztowej oraz na platformie gromadzącej dane. Umożliwia to szybką reakcję - wyjaśnia Mateusz Gniewek z firmy GPS Guardian.

Rozwiązanie sprawdza się nie tylko w przypadku usuwania pojazdów na zlecenie mundurowych. To również forma zabezpieczenia antykradzieżowego.

Zdarza się, że złodzieje nie chcąc tracić czasu na dostawanie się do pojazdu i rozbrajanie alarmów, a przy okazji minimalizując ryzyko nadmiernego hałasu, decydują się na użycie holownika. W tym przypadku monitoring również spełni swoje zadanie, generując alert, który może być początkiem akcji mundurowych oraz firmy oferującej usługi monitoringu - mówi Mateusz Gniewek.

Źródło tekstu: GPS Guardian

Komentarze
Zaloguj się
6. ~
0

2016-02-04 15:21:51

@5. z jaką uwagą przeczytał i nie omieszkał się z tym podzielić :))

Odpowiedz

5. impreso
0

2016-02-04 13:07:13

@4. Szósty akapit na końcu: "... Mateusz Gniewek z firmy GPS Guardian"

Odpowiedz

4. ~ggg
0

2016-02-04 12:59:12

To nie reklama poniewaz nie ma wypisane konkretnej firmy

Odpowiedz

3. Mila89
0

2016-02-04 10:53:30

@SirmarK nie zgodze sie... jesli dajmy na to wlasciciel samochodu postawil samochod blokujac przejazd tramwajowy i poszedl obok np do urzedu, sklepu, kawiarni itd to jak dostanie sms to szybko zareaguje... przeciez od momentu wlaczenia systemu(pierwsze poruszenie samochodu) do momentu az go wciagna na lawete minie z 5 minut

Odpowiedz

2. SirmarK
0

2016-02-04 10:29:33

To powinien być Pajacyk. Zanim user zareaguje na sygnał o próbie odholowaniu pojazdu, to już go odholują.

Odpowiedz

1. ~
1

2016-02-04 10:05:40

Zapomnieliście, napisać że to JEST REKLAMA.

Odpowiedz