DAJ CYNK

Skype z udostępnianiem ekranu już oficjalnie na Androida oraz iOS

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 6597

Microsoft udostępnia funkcje znane ze stacjonarnej edycji Skype'a użytkownikom mobilnym. Jedna z nich to udostępnianie swojego ekranu w trakcie rozmowy i właśnie została wprowadzona do aplikacji dla Androida i iOS.

O testach rozwiązania informowaliśmy w pierwszej połowie kwietnia, a teraz Microsoft przechodzi do pełnego wdrożenia dla użytkowników Androida oraz iOS. Podczas połączenia (zarówno audio, jak i wideo) przez Skype funkcja udostępniania ekranu jest aktywowana osobnym przyciskiem na pasku menu w prawym dolnym rogu ekranu.

Warto również zwrócić uwagę na uproszczony interfejs wersji mobilnej Skype'a. W porównaniu do wcześniejszych odsłon zawiera mniej elementów, które mogą dekoncentrować użytkownika w trakcie rozmowy.

Zobacz: Skype zyskuje rozmycie tła w trakcie rozmów wideo. Microsoft wykorzystuje do tego algorytmy sztucznej inteligencji

Podwójne stuknięcie na ekran trakcie rozmowy wyłączy widoczność wszystkich dodatkowych elementów. Pojedyncze stuknięcie natychmiast je przywróci. Wszystkie dodatkowe funkcje umieszczono w menu na dolnej belce. Pierwsza rzecz jaka przychodzi mi do głowy przy okazji nowej funkcji Skype, to możliwość łatwiejszego wytłumaczenia komuś po drugiej stronie czegoś, co trudno jest przekazać wyłącznie słowami.

Zobacz: Skype z nagrywaniem rozmów w chmurze... bez możliwości zablokowania

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Skype

Źródło tekstu: GSMArena

Przewiń w dół do następnego wpisu