DAJ CYNK

Skype pozwala dzielić się ekranem smartfonu ze swoim rozmówcą. To się może przydać

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 6844

W trakcie rozmowy przez komunikator Skype można się teraz podzielić podglądem ekranu swojego smartfona. Nowość na razie dostępna jest w aplikacji w wersji testowej, ale pewnie wkrótce stanie się publicznie dostępna.

Pierwsza rzecz jaka przychodzi mi do głowy przy okazji nowej funkcji Skype, to możliwość wytłumaczenia komuś po drugiej stronie czegoś, co trudno jest przekazać wyłącznie słowami. Co prawda Microsoft podaje zgoła odmienne zastosowania (dzielenie się prezentacjami, aktywnością randkową lub robienie zakupów), ale mnie to jakoś nie przekonuje.

Zobacz: Skype zyskuje rozmycie tła w trakcie rozmów wideo. Microsoft wykorzystuje do tego algorytmy sztucznej inteligencji

Na razie dzielenie się swoim ekranem na smartfonach z Androidem oraz iOS działa wyłącznie w wersji testowej. Trzeba uczestniczyć w programie Skype Insider. Wychodzi na to, że Skype po użytkownikach prywatnych i małych firmach uśmiecha się do większego biznesu, wykorzystującego aplikacje w stylu Cisco WebEx, GoTo Meeting oraz Zoom, które taką funkcję już mają. 

Zobacz: WhatsApp walczy z fake newsami przed wyborami w Indiach. Podejrzany temat? Zgłoś do weryfikacji

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Microsoft

Źródło tekstu: The Verge

Przewiń w dół do następnego wpisu