DAJ CYNK

Samsung Safety Screen - ma ochronić wzrok

26.04.2016

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 2588

Ważne 7

0

Aplikacja Samsung Safety Screen pomóc ma użytkownikom urządzeń mobilnych utrzymywać optymalną odległość ekranu od oczu, aby nie narażać się na problemy ze wzrokiem.

Aplikacja Samsung Safety Screen pomóc ma użytkownikom urządzeń mobilnych utrzymywać optymalną odległość ekranu od oczu, aby nie narażać się na problemy ze wzrokiem.

Według organizacji Vision Council coraz więcej osób cierpi na krótkowzroczność. Zdaniem naukowców przyczyny tej wady wzroku są zarówno genetyczne, jak i środowiskowe. Do tych ostatnich należy zaliczyć rosnącą liczbę czynności wykonywanych bezpośrednio przed oczami - takich jak obsługa urządzeń cyfrowych - oraz ograniczony czas kontaktu z naturalnym światłem na świeżym powietrzu. Nadmierne obciążenie wzroku urządzeniami cyfrowymi dotyczy także dzieci i młodzieży, powodując zmęczenie oczu długim czasem korzystania z urządzeń.Z powyższymi problemami pomagać walczyć ma oprogramowanie od Samsunga. Po zainstalowaniu, aplikacja działa w tle i sprawdza odległość między twarzą użytkownika a urządzeniem. Jeśli Safety Screen wykryje, że trzymamy smartfon lub tablet zbyt blisko oczu, włącza się automatyczna animacja i wygasza ekran. Odblokowanie ekranu następuje dopiero wtedy, gdy urządzenie znajdzie się w minimalnej zalecanej odległości od oczu.

Aplikacja dostępna w Google Play.

Źródło tekstu: Samsung

Tagi: samsung
Komentarze
Zaloguj się
2. ~Master Chief
0

2016-04-27 09:17:48

Bez sensu, maszyna ma ci ekran gasić za karę jak nie robisz czegoś wedle jedynej słusznej normy...

Odpowiedz

2016-04-26 16:01:44

Ciekawy pomysł, dobre posunięcie. Night Shift w iPhone naprawdę działa świetnie, przestały mnie boleć oczy korzystając z telefonu w nocy (czasami się zdarza). Rozwiązanie Samsunga jest też dobre, ale nie jestem w stanie sobie wyobrazić tego na stałe.

Odpowiedz