DAJ CYNK

Samsung przedstawił mapę wdrożenia koncepcji Internetu rzeczy

09.01.2015

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 5315

Ważne 5

2

BK Yoon, prezes i dyrektor generalny Samsunga przedstawił podczas targów CES 2015 harmonogram wdrożenia koncepcji Internetu rzeczy (IoT) w produktach Samsunga.

BK Yoon, prezes i dyrektor generalny Samsunga przedstawił podczas targów CES 2015 harmonogram wdrożenia koncepcji Internetu rzeczy (IoT) w produktach Samsunga.

Według przedstawionej wizji IoT łączyć na różne branże - wymaga ścisłej współpracy firm co ma pozwolić na stworzenie niezbędnej infrastruktury i opracowanie odpowiedniej liczby niestandardowych usług IoT, które spełnią potrzeby klientów. Yoon zaznacza, że Internet rzeczy musi być ukierunkowany na potrzeby ludzi i odpowiadać ich stylowi życia.

Szef Samsunga podkreślił również istotną rolę deweloperów w tworzeniu IoT i ogłosił, że w 2015 roku jego firma zamierza zainwestować ponad 100 mln dolarów wspierając społeczności deweloperów, rozwijając specjalne programy i rozszerzając zasięg międzynarodowych wydarzeń dla deweloperów.

Wyrazem zaangażowania Samsunga ma być też harmonogram wdrożenia koncepcji w produktach. Do 2017 roku wszystkie telewizory Samsung będą urządzeniami IoT, a w ciągu pięciu lat cały sprzęt komputerowy Samsunga będzie gotowy do działania w ramach koncepcji, co dodatkowo przyspieszyć ma ekspansję dostępnych na rynku urządzeń IoT.

Według Samsunga, w erze IoT czujniki mają stać się jeszcze bardzie zaawansowane technicznie, a kluczowe komponenty zostaną dodatkowo zminiaturyzowane i będą zużywać mniej energii.
BK Yoon opisał czujniki, które są na tyle precyzyjne, by rozpoznać środowisko, w jakim znajduje się dana osoba, i zaproponować właściwe rozwiązanie bądź usługę. Samsung pracuje na przykład nad nowym czujnikiem działającym w trójwymiarze i wykrywającym najdelikatniejszy ruch. Firma prowadzi również badania nad chipami (ePOP, bioprocesor), które dzięki niewielkim rozmiarom i niskiemu zużyciu energii mają znaleźć zastosowanie w różnych urządzeniach, szczególnie urządzeniach mobilnych i ubieralnych.

Źródło tekstu: Samsung, wł

Komentarze
Zaloguj się