DAJ CYNK

Samsung pozbędzie się interfejsu TouchWiz?

13.10.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 9514

Ważne 6

4

TouchWiz, to jedna z najmniej lubianych nakładek na Androida. Czy Samsung zmieni interfejs swoich urządzeń?

TouchWiz, to jedna z najmniej lubianych nakładek na Androida. Czy Samsung zmieni interfejs swoich urządzeń?

Nakładka Samsunga często jest uważana za jedną z najgorszych rzeczy, jaka mogla przytrafić się systemowi z zielonym robotem. Często ociężały, pełny niepotrzebnych dodatków TouchWiz zabija potencjał flagowych modeli Samsunga, które działają z nim o wiele wolniej niż po zastąpieniu go np. Cyanogenmodem. Dodatkowo duża popularność koreańskich smartfonów powoduje, że przez wolno działający interfejs dużo osób ocenia szybkość działania Androida przez pryzmat TouchWiza. Oczywiście niezbyt przychylnie. W Internecie pojawiły się informacje na temat interfejsu Iconic UX, nad którym pracuje Samsung. Czy TouchWiz doczeka się następcy?

Iconic UX, sądząc po pierwszych rysunkach, będzie opierał się na intuicyjnym przesuwaniu poszczególnych elementów na ekranie. Podobnie jak ma to miejsce w zegarkach z serii Gear.



Całość przypomina trochę interfejs Magazine UX, który kilka miesięcy temu zawitał na tabletach Samsunga. Nie zagościł on jednak na urządzeniach zbyt długo. Ze względu na bardzo dużą ingerencję w ekran główny Androida, Google szybko zlikwidowało Magazine UX.
A tak wyglądał on na tablecie Galaxy Tab Pro 10.1.

Źródło tekstu: galaxyclub.nl; BGR; wł

Komentarze
Zaloguj się
43. ~seven77
1

2014-10-13 21:42:25

Już dawno powinni skasować tą nędzę. Chociaż wtedy będą musieli zwolnić ze 200 osób na co dzień zajmujących się pisaniem bugów i antyoptymalizacją softu. A Ci biedni ludzie tak się starają żeby zarżnąć CPU z nawet 8 rdzeniami i zeżreć każdą ilość ramu. Ja już nigdy więcej telefonu samsunga nie kupię.

Odpowiedz

42. ~gRaBa
0

2014-10-13 19:44:41

Mam samsunga i Cyanogenmod 11, nigdy nie kupie już samsunga, dopóki nie zrezygnują z nakładki, tylko czysty android.Niech biorą przykład z motoroli która zmartwychwstała :)

Odpowiedz

41. ~lol...
1

2014-10-13 19:43:12

touch wiz jest spoko, jedynie co to root i wywalić huby i kilka innych dziadów. Reszta jest calkiem przyjemna moim zdaniem dialer, kontakty, smsy, audio player czy widgety, przeglądarka też na +

Odpowiedz

40. ~xy
1

2014-10-13 19:06:28

Nie wiem co wszyscy widzą w tym Cyanogenie - miałem i mulił tak samo jak nakładka szajsunga. Dodatkowo wielu rzeczy tam brakowało.

Odpowiedz

39. ~gosciu
0

2014-10-13 17:28:27

oczywiscie zmiana wejdzie tylkona najnowsze urzadzenia wlasciciele starszych jak G4 a moze i G5 moga zapomniec

Odpowiedz

38. ~pabloki
1

2014-10-13 17:03:20

a skoro to warszawa to może należy zwrócić sie do prof. Bralczyka z tą jakże poważną kwestią.

Odpowiedz

37. ~pabloki
0

2014-10-13 17:00:50

@35 hmmm... to bardzo ciekawe co piszesz. Zatem co robimy ze spodniami, koszulą chcąć nie być nagim? Zakładamy? Założyć tu też nie pasuje bo zakłądasz na pas spodnie jakoś głupio brzmi , wkładać spodnie też głupio bo na co wkładasz spodnie , czy też do czego wkładasz spodnie ?Do tłumaczenia wearable devices to może być urządzenia zdatne do noszenia z ubiorem.

Odpowiedz

36. ~michau
0

2014-10-13 16:51:24

"urządzenia do noszenia" :)

Odpowiedz

35. ~
0

2014-10-13 16:30:09

32, 33, 34 - tak dla porządku: należycie do tych głąbów, którzy spodnie czy buty "ubierają"?"Ubieralne" można powiedzieć o czymś, co da się ubrać. Ergo, "ubieralne urządzenie", to urządzenie, któremu można założyć (podkreślam: założyć, nie ubrać) np. czapeczkę i wtedy jest ubrane. Jeśli rzeczoną czapeczkę chciałbyś ubrać, to by znaczyło, że tej czapeczce chcesz założyć jakąś garderobę.

Odpowiedz

34. Maniiiek
1

2014-10-13 16:24:22

Jeszcze lepiej "elektronika ubieralna". Można konia wymienić na rower?

Odpowiedz

33. ~User1212
1

2014-10-13 15:49:54

Raczej: ubieralne urzadzenia

Odpowiedz

32. Pi0trek
0

2014-10-13 15:40:58

@31 "ubierane urządzenia" brzmi aż tak źle?

Odpowiedz

31. orson_dzi
1

2014-10-13 15:17:01

@29 A konia z rzędem temu, kto wymyśli polski odpowiednik dla "wearable devices" ;)

Odpowiedz

30. WitekT
0

2014-10-13 15:11:07

28: umówmy się w takim razie, że w pełni tę kompromitację bierzemy na klatę i się do niej przyznajemy, ok? A teraz wróćmy do meritum newsa...

Odpowiedz

29. vonski
0

2014-10-13 14:55:07

@28: Oczywiście, zbędny apostrof to wręcz powód do zamachu samobójczego :)W tej branży naprawdę nie jest łatwo pisać w języku polskim. Mnóstwo nazw nie ma polskich odpowiedników, niektóre nie wiadomo jak odmieniać.BTW: jak ktoś oczekuje redagowania wiadomości "na poziomie", to zwracać uwagę wypadałoby chyba w ten sam sposób, nieprawdaż?

Odpowiedz