DAJ CYNK

Samsung kupuje startup Innoetics, by poprawić Bixby

11.07.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 11

Ważne 3

1

Prawie 50 milionów dolarów Samsung wydał na grecki startup Innoetics, którego technologie mogą pomóc w ulepszeniu asystenta głosowego koreańskiego giganta.Prawie 50 milionów dolarów Samsung wydał na grecki startup Innoetics, którego technologie mogą pomóc w ulepszeniu asystenta głosowego koreańskiego giganta.

Innoetics to niewielki startup z Grecji, który specjalizuje się w usługach typu "text-to-speech" i "voice-to-speech". Ich produkt zawiera technologie, które potrafią nie tylko słuchać mówiącego, ale także czytać jego głosem inne, niezwiązane z wypowiedzią teksty. Najwyraźniej Samsung stwierdził, że posiadana przez Greków technologia może się przydać w rozwoju asystenta głosowego Bixby, dlatego koreański koncern postanowił kupić firmę Innoetics. Umowa została sfinalizowana w zeszły piątek, a cena zakupu wyniosła niecałe 50 milionów dolarów.

Samsung zgodził się nabyć Innoetics. Samsung zawsze bada sposoby pogłębiania naszych relacji z firmami, takimi jak Innoetics, których technologie stanowią okazję do wzmocnienia możliwości firmy Samsung - oświadczył przedstawiciel Samsunga w odpowiedzi na zapytanie skierowane przez serwis TechCrunch.

Bixby to asystent głosowy, który pojawił się na rynku wraz z obecnymi flagowcami Samsunga, czyli Galaxy S8 i Galaxy S8+. Niestety Koreańczycy mają problem, by Bixby działał poprawnie w innym języku, niż koreański. Plotki mówią, że Samsung ma kłopoty z ulepszaniem angielskojęzycznej wersji swojego asystenta z powodu braku niezbędnych danych i błędnej komunikacji pomiędzy zespołami inżynieryjnymi w USA i Korei Południowej. Technologie Innoetics mogą pomóc przezwyciężyć te problemy, ponieważ już teraz sprawnie obsługują kilkanaście różnych języków.

Zobacz: Samsung też chce mieć inteligentny głośnik
Zobacz: Bixby to niewypał?

Źródło tekstu: TechCrunch, wł

Komentarze
Zaloguj się