DAJ CYNK

Samsung: globalne wydarzenia sportowe i muzyczne w wirtualnej rzeczywistości

30.05.2017

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 3599

Ważne 3

0

Samsung wspólnie z UFC, X Games i Live Nation, uruchamiają nową usługę VR Live Pass dla okularów Gear VR. Teraz wybrane globalne wydarzenia sportowe i muzyczne będzie można podziwiać w wirtualnej rzeczywistości.Samsung wspólnie z UFC, X Games i Live Nation, uruchamiają nową usługę VR Live Pass dla okularów Gear VR. Teraz wybrane globalne wydarzenia sportowe i muzyczne będzie można podziwiać w wirtualnej rzeczywistości.

Transmisje VR Live Pass dla Gear VR zostaną udostępnione w aplikacji Samsung VR na początku czerwca. Dzięki nim użytkownicy będą mogli oglądać imprezy rozrywkowe i koncerty na żywo z dowolnego miejsca. Jak na razie gogle Gear VR sprzedały się w liczbie 5 mln sztuk (1 mln szt. w Europie). Co ważne, niedawno dostępność platformy Gear VR została rozszerzona do 45 krajów na całym świecie

Specjalne transmisje na żywo zostaną zainaugurowane w czerwcu 2017 roku. Będą to między innymi:

  • UFC 212: ALDO vs. HOLLOWAY, Rio de Janeiro, Brazylia, 3 czerwca 2017 - Po raz pierwszy w historii UFC, gala będzie transmitowana na żywo w rzeczywistości wirtualnej. Kibice będą mogli oglądać transmisję wysokiej jakości w 360 stopniach, a ponadto uzyskają dostęp do dodatkowych materiałów VR, takich jak nagrania sprzed imprezy i po imprezie z mistrzem UFC w kategorii piórkowej Josém Aldo oraz tymczasowym mistrzem UFC w kategorii piórkowej Maxem Hollowayem.
  • X Games Minneapolis, Stany Zjednoczone, 13-16 lipca 2017 - Użytkownicy Gear VR będą mogli emocjonować się relacją z X Games, oglądając najlepszych zawodników BMX i rolkarzy, takich jak Jimmy Wilkins, Chad Kerley czy Jagger Eaton.
  • Koncerty muzyczne na żywo z udziałem wykonawców z różnych stron świata, Stany Zjednoczone, sierpień 2017 - Fani muzyki będą mogli obejrzeć występy muzyczne organizowane przez Live Nation.

Użytkownicy Gear VR otrzymają bezpłatny "bilet" na te wydarzenia. Będą mogli oglądać sceny akcji na żywo i w ogromnym zbliżeniu, jak zapewnia Samsung - doznając zupełnie nowych wrażeń.


Źródło tekstu: Samsung, wł

Komentarze
Zaloguj się
6. kraken
0

2017-05-31 10:33:36

@2 to najlepszy dowód, jaką porażką było 3D w telewizorach, bo przypomniałeś mi dopiero, że coś takiego producenci RTV próbowali bez powodzenia wprowadzić na rynek

Odpowiedz

0

2017-05-30 22:50:41

@4 Używam tych okularów do Samsunga z S7 Edge i jakościowo same w sobie są ok. Jak wyświetlę film z telefonu w full hd to jest lux. Materiały 360 ze /''sklepu/'' są jednak faktycznie lipa. Po prostu marny bitrate albo kiepskie kamery 360 do nagrań. Jak to mówią poczekamy zpbaczymy. Inaczej jest z inną zabawką. Microsoft Hololens. Ale €4500 zabija na razie przeciętnego zjadacza chleba. Ale to cacko na prawde jest mega wypas. Bawiłem się tym na targach jakiś. Tylko znowu komp za conajmniej 5K PLN. Ale kiedyś zwykła komórka była poza zasięgiem. Pewnie jak Chińczycy zaczną robić podróby to stanieje :)

Odpowiedz

4. ~Emperor
0

2017-05-30 20:43:09

@3No niby zaciera, ale kolega mówił że wcale tak dużo materiałów darmowych nie ma a jak już jakieś są to jakość też słaba:)chociaż podobno parę perełek jest

Odpowiedz

0

2017-05-30 18:13:32

@2 Tutaj mi się wydaję, że się jednak mylisz. Technologia ma dużą przyszłość. Na razie bariery sprzętowe ponieważ dobry VR to komputer za 4k + okulary za tyle samo. Korzystam dość często z udziału w szkoleniach na żywo nie ruszając się z domu. Edukacja będzie dzięku temu bardziej dostępna. Zastosowań jest wiele i nie ma tego co porównywać do TV 3D bo to nie to samo. No i słyszałem, że przemysł porno już zaciera ręce :)

Odpowiedz

2. Gh0st
0

2017-05-30 13:48:47

VR skończy jak 3D w telewizorach ? Ma większe szanse...ale lepiej żeby to był dodatek, a nie nastawiać się na to od tak. Teraz to znaczek - taka moda, sprzęt czy gra i VR...tylko czasami jakości brak, a raczej nic z tego VR nie wynika.

Odpowiedz

1. ~Emepror
0

2017-05-30 13:02:08

No fajnie, bez rozwijania platformy i takich akcji nic z tego dalej nie będzie. Sprzęt bardzo fajny, ale materiałów dobrej jakości jest niewiele

Odpowiedz