DAJ CYNK

Samsung: Bezpieczny folder zamiast usługi My Knox

02.06.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 90

Ważne 3

3

Samsung poinformował swoich użytkowników, że usługa My Knox nie będzie już dostępna w nowych urządzeniach firmy, a wkrótce zostanie zamknięta.Samsung poinformował swoich użytkowników, że usługa My Knox nie będzie już dostępna w nowych urządzeniach firmy, a wkrótce zostanie zamknięta.

My Knox to specjalne, bezpieczne miejsce w urządzeniach Samsunga, które służy do przechowywania ważnych danych związanych na przykład z pracą, tak aby nie mieszały się z danymi osobistymi, a dostęp do nich przez osoby niepowołane był utrudniony. Obecnie rolę tę przejęła nowa aplikacja, Bezpieczny folder.

Usługa My Knox będzie nadal aktywna, do czasu ogłoszenia jej końca przez firmę Samsung. Można z niej korzystać, ale nie należy liczyć na aktualizacje i nowe funkcje. Dlatego koreańska firma zachęca, aby już teraz przesiąść się do nowej usługi. Aplikację Bezpieczny folder można pobrać ze sklepu Galaxy Apps. Jest ona zgodna ze wszystkimi smartfonami Samsunga z systemem Android 7.0 Nougat lub nowszym.

Przeniesienie zawartości z jednej usługi do drugiej jest proste. Wystarczy otworzyć ustawienia w My Knox, a następnie wykonać kopię zapasową danych, klikając opcję Kopia zapasowa i przywracanie. Następnym krokiem jest przejście do ustawień Bezpiecznego folderu, wybranie opcji Kopia zapasowa i odzyskiwanie, a tam wybrać opcję Przywróć kopię zapasową, aby zaimportować pliki.

Źródło tekstu: Android Authority, wł

Komentarze
Zaloguj się