DAJ CYNK

Są pierwsze aplikacje zgodne ze składanym ekranem Samsunga Galaxy Fold

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 6333

Aby dało się w pełni wykorzystać duży , składany ekran w telefonie Galaxy Fold, potrzebne są dostosowane do niego programy i gry. Samsung ogłosił właśnie, że zaktualizowano setki aplikacji do wymagań tego urządzenia.

Innowacyjny produkt, jakim bez wątpienia jest Samsung Galaxy Fold, byłby niczym bez aplikacji, które potrafiłyby wykorzystać te innowacje. W tym przypadku chodzi przede wszystkim o składany wyświetlacz koreańskiego smartfonu. Jak podaje producent w komunikacie, firma współpracuje z partnerami i społecznością programistów Androida, aby zaprojektować nową i całkowicie składaną platformę dla użytkowników.

Zobacz: Opinie: Samsung Galaxy Fold [wideo]
Zobacz: Pierwsza partia Samsungów Galaxy Fold w Korei wyprzedana

Wysiłki na rzecz zaprojektowania oprogramowania dla Folda rozpoczęły się na poziomie ramowym w kwietniu 2018 roku. W ramach tego procesu Samsung opracował zupełnie nowy interfejs użytkownika i ściśle współpracował z Google, aby zapewnić zintegrowaną obsługę systemu z poziomu Androida.

- Nie tylko zbudowaliśmy nowy sprzęt do definiowania kategorii, ale współpracowaliśmy z głównymi partnerami w celu zaprojektowania i zapewnienia zupełnie nowej mobilności oraz wspierania ekosystemu, który zapewnia użytkownikom dostęp do najlepszych aplikacji i usług. To innowacja oprogramowania, która zawiera zarówno wciągający interfejs użytkownika, jak i nową perspektywę interfejsu użytkownika, aby zapewnić bezproblemową obsługę.

- powiedział ES Chung, EVP oraz szef oprogramowania i sztucznej inteligencji w dziale komunikacji mobilnej w Samsung Electronics

Jak informuje Samsung, od czasu wprowadzenia wyświetlacza Infinity Flex Display wspólnie z firmą Google zakłada laboratoria testowe w miastach na całym świecie - od Seulu po Mountain View i Pekin - w celu współpracy z partnerami i programistami oraz zachęcania ich do testowania i sprawdzania, czy ich aplikacje i usługi są zoptymalizowane pod kątem smartfonu Galaxy Fold i ekosystemu Androida. Sam Google wprowadził też zmiany w Androidzie 10, które mają pomóc w lepszym wykorzystaniu składanych wyświetlaczy.

Zobacz: Android 10 to nowy system mobilny Google
Zobacz: Android 10 - znamy datę aktualizacji dla pierwszych smartfonów

 - Wraz z partnerami ekosystemowymi, takimi jak Samsung, mamy możliwość zaoferowania zupełnie nowego doświadczenia użytkownika, które może zmienić sposób, w jaki korzystamy z naszych smartfonów. Bardzo podobała nam się współpraca z zespołem Samsunga i społecznością programistów Androida, w celu zapewnienia użytkownikom Galaxy Fold najlepsze wrażenia z ich ulubionych aplikacji i usług.

- powiedział Sagar Kamdar, dyrektor ds. zarządzania produktem dla Androida w Google

Samsung chwali się, że setki aplikacji zostały zoptymalizowane pod kątem współpracy ze smartfonem Galaxy Fold. Są wśród nich usługi wiodących partnerów Samsunga, takie jak Amazon Prime Video, App in the Air, Facebook, iHeartMedia, Microsoft, Spotify, Twitter, VSCO i inne.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Samsung

Przewiń w dół do następnego wpisu