DAJ CYNK

Rynek gier mobilnych wg Newzoo

01.02.2018

Dodane przez: Isand

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 1439

Ważne 1

1

Gry mobilne stanowią już 42% rynku. Tym samym udało się im wyprzedzić pod względem przychodów takich konkurentów jak gry na PC czy na konsole.Gry mobilne stanowią już 42% rynku. Tym samym udało się im wyprzedzić pod względem przychodów takich konkurentów jak gry na PC czy na konsole.

Cały segment gier wygenerował przychód 110 miliardów dolarów. Za jak dużą część odpowiadają gry mobilne? Okazuje się, że 46 miliardów dolarów (19% przyrostu rok do roku). Za zdecydowaną większość tej kwoty odpowiadają telefony - 35 miliardów dolarów. Pozostałe 11 miliardów wypracowały tablety. Gry stanowią również zdecydowaną większość pobieranych aplikacji mobilnych. Przypomnijmy: miesiąc temu pisaliśmy, że aż 80% przychodu w sklepach Google Play oraz Apple AppStore wygenerowały właśnie gry.

Newzoo ocenia, że w 2020 roku przychody z gier sięgną 128,5 miliarda dolarów, a gry mobilne będą posiadały 50% udział w przychodach. Prawdopodobnie nie zmienią się również rynkowi liderzy. W zeszłym roku aż za 72 miliardy dolarów przychodu odpowiadały tylko trzy kraje: Chiny, USA oraz Japonia.

Źródło tekstu: t-bull, newzoo, techcrunch, wł

Tagi: gry mobilne
Komentarze
Zaloguj się