DAJ CYNK

Ruszyły aktualizacje do Androida 10: Pixele się wieszają, Redmi K20 Pro - nie

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 14881

Zgodnie z oczekiwania, wraz z początkiem września ruszyły aktualizacje od Androida 10. Otrzymali je między innymi właściciele Pixeli, ale nie obeszło się bez problemów - wielu użytkownikom smartfony podczas instalowania nowej wersji systemu zawieszają się na długie godziny.

Wczoraj Google zaczął rozsyłać aktualizacje do Androida 10 przeznaczone dla serii smartfonów Pixel - od pierwszego modelu, przez drugą generację, aż po Pixela 3 i 3a. Nowego Androida dostali także niektórzy użytkownicy nieco już zapomnianego  smartfonu Essential Phone.

Zobacz: Android 10 - znamy datę aktualizacji dla pierwszych smartfonów
Zobacz: Xiaomi Mi 9 jako pierwszy dostanie Androida 10

Niestety, proces aktualizacji nie przebiega tak gładko, jakby oczekiwali tego użytkownicy. U wielu posiadaczy Pixeli doszło do sytuacji, że ich smartfon zawieszał się na ekranie startowym na parę godzin, w skrajnych przypadkach nawet na sześć. Sześć godzin czekania wystawiło cierpliwość użytkowników na bardzo ciężką próbę, wielu początkowo uznało, że ich Pixele uszkodziły się na dobre. Usterka nie dotyczy jednego konkretnego modelu, lecz wszystkich, łącznie z najnowszym Pixelem 3a. 

Zobacz: Android 10 to nowy system mobilny Google
Zobacz: OneUI 2.0 i Android 10 dla Galaxy S10 - już wiemy, jak wygląda

Na szczęście, jak się okazuje, kilkugodzinne zawieszenie się smartfonu nie wiąże się z poważnymi skutkami, a po zakończeniu aktualizacji urządzenie już normalnie pracuje. Gdy dojdzie do długiego zawieszenia się smartfonu podczas aktualizacji, po prostu trzeba czekać. Bardziej doświadczeni użytkownicy mogą też przerwać proces instalacji, wyłączając smartfon i przeprowadzić aktualizację przez menu recovery i Android SDK na komputerze.

W wielu przypadkach aktualizacja trwała około pół godziny, a w optymalnych zaledwie kilka minut. Paczka z nowym Androidem dla Pixeli ma 1,2 GB.

Zobacz: Counterpoint: Nokia jest liderem aktualizacji Androida
Zobacz: Honor 20S pojawił się na stronie Google Play Console. Urządzenie trafi na rynek z Androidem 10 na pokładzie

Co ciekawe, nowego Androida 10 otrzymali nie tylko posiadacze Pixeli, ale także… użytkownicy Redmi K20 Pro, którzy dostali nowy system Google’a wraz z MIUI 10. Na razie aktualizacja trafiła do użytkowników w krajach, w których jest sprzedawany Redmi K20 Pro - czyli w Chinach i Indiach. Być może szybko trafi także do Xiaomi Mi 9 Pro, czyli światowej wersji tego samego modelu, a także pary Redmi K20 / Xiaomi Mi 9T. Użytkownicy Redmi nie zgłaszali żadnych problemów z przedłużającą się  aktualizacją.


Androida 10, ale w wersji beta, otrzymali także użytkownicy smartfonów OnePlus 7 i OnePlus 7 Pro.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: PhoneArena

Źródło tekstu: Android Central, PhoneArena

Przewiń w dół do następnego wpisu