DAJ CYNK

Ruszyła aktualizacja Firefox OS

13.11.2013

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 2960

Ważne 9

0

Udostępniona została aktualizacja oprogramowania dla smartfonu Alcatel One Touch Fire, działającego pod kontrolą systemu Firefox OS.

Udostępniona została aktualizacja oprogramowania dla smartfonu Alcatel One Touch Fire, działającego pod kontrolą systemu Firefox OS.

Zapowiadana w październiku aktualizacja do wersji 1.1 waży 41,3 MB i wprowadza wiele usprawnień wydajności i nowe funkcjonalności, m.in:

  • Obsługa MMS
  • API powiadomień push- deweloperzy będą mogli przesyłać komunikaty do aplikacji i tym samym oszczędzić zużycie baterii
  • Adaptacyjna aplikacja wyszukiwania
  • Ulepszono zarządzanie kontaktami: możliwość importu kontaktów z Gmaila oraz Hotmaila. Dodatkowa funkcja dodawania numerów do istniejących kontaktów. Podpowiedzi dialera pozwola szybciej znaleźć kontakt.
  • Ulepszeno wydajność - szybsze ładowanie aplikacji i bardziej płynne przewijanie
  • Przeglądarka Firefox: dodatkowa funkcja zapisywania plików
  • Ulepszony klient email: tryb roboczy oraz pobieranie i wysyłanie załączników audio i wideo
  • Wyszukiwanie muzyki
  • Ulepszony kalendarz
  • Obsługa ponad 15 języków

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
12. ~mirocom
0

2013-11-28 22:16:31

A już za pięć lat będzie możliwość użycia mp3 jako dzwonka WOOOW!!!!!!!

Odpowiedz

11. ~Przemo
0

2013-11-15 18:58:30

ta aktualizacja to jak pudrowanie trupa; teraz są mms WOW!, ale chcąc sprawdzić historie połączeń telefon jakby odświeża ich listę pokazując najpierw jakiś dziwny ekran z postępem, na nim jakieś procenty, dochodzi do 30% i blokuje się na kilka minut tak że nie mogę wykonać żadnego połączenia. dość tego ! może telepoliss zechce pociągnąć tę sprawę bo t-mobile powinien bez szemrania zwracać pieniądze za to badziewie

Odpowiedz

10. ~Mason
0

2013-11-14 13:23:33

A ja tam bym przygarnął sobie słuchawkę z FFoS, LG Fireweb posiada już 512 MB ramu + 1 GHz procek, na nim już wszystko pewnie by śmigało.

Odpowiedz

9. ~Darek
0

2013-11-14 10:10:05

Ciekawy system. Jak firma będzie go konsekwentnie rozwijac i znajdzie jeszcze kulku producentów sprzetów gotowych do zainstalowania tego sytemu to jest szansa, że będzie on bardziej popularny. Na razie wygląda jak system dla uczniów szkół podstawowych. Ale taki urok prostoty.

Odpowiedz

7. ~
1

2013-11-13 16:16:43

@5. Belle? Rewelacja.

Odpowiedz

6. ~Kajo
0

2013-11-13 15:15:05

Plus kosmetyczne zmiany (również wizualne) w UI dla poszczególnych aplikacji systemowych.

Odpowiedz

5. ~
1

2013-11-13 15:00:41

Jak wam tak nie pasi to wróccie do symbiana 2

Odpowiedz

4. ~Plum1973
0

2013-11-13 14:35:56

Wielokrotnie w recenzjach podkreślano że telefony z FireOS dostały za mało pamięci RAM tylko 256mb. Jak na 2013 rok to niestety zbyt mało.

Odpowiedz

3. ~Lopo
0

2013-11-13 13:22:49

System w takiej formie powinien mieć premierę, z drugiej strony, duża aktualizacja w dość krótkim czasie, właśnie od aktualizacji urządzeń i wsparcia technicznego już wydanych smartfonów może zależeć dalszy sukces platformy.

Odpowiedz

2. ~
0

2013-11-13 12:56:27

@1, androshit jeszcze później doczekał się obsługi MMS.

Odpowiedz

1. ~Milosz z Klanu
0

2013-11-13 12:05:56

mozna sie smiac ze dopiero ta poprawka daje obsluge MMS, ale nalezy tez pamietac, ze iPoo dlugo nie mial obslugi MMS. z tym tylko ze iPoo to byl telefon high endowy, a ten alcatel to taki smietnik ktory z powodzeniem mozna by sprzedawac w salonach relay na dworcach.

Odpowiedz