DAJ CYNK

Rośnie konkurencja dla Apple Music. Spotify partnerem Samsunga

12.08.2018

Dodane przez: Ta_Monika

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 1513

Ważne 1

0

Podczas czwartkowej premiery Samsunga Galaxy Note 9 zaprezentowany został, oprócz gwiazdy wieczoru, również zegarek w nowej odsłonie oraz głośnik Galaxy Home. Pojawiła się ponadto informacja o nawiązaniu współpracy, pomiędzy koreańskim producentem a Spotify. Partnerzy mają skupić się na udoskonaleniu możliwości słuchania muzyki na wielu urządzeniach oraz poprawie płynności przełączania pomiędzy nimi.Podczas czwartkowej premiery Samsunga Galaxy Note 9 zaprezentowany został, oprócz gwiazdy wieczoru, również zegarek w nowej odsłonie oraz głośnik Galaxy Home. Pojawiła się ponadto informacja o nawiązaniu współpracy, pomiędzy koreańskim producentem a Spotify. Partnerzy mają skupić się na udoskonaleniu możliwości słuchania muzyki na wielu urządzeniach oraz poprawie płynności przełączania pomiędzy nimi.

Prezes Spotify - Daniel Ek - w komunikacie prasowym podał kilka informacji dotyczących porozumienia z Samsungiem. Aplikacja Spotify będzie preinstalowana na wszystkich trafiających do sprzedaży smartfonach koreańskiego producenta. Spotify będzie dostępne na platformie Samsung Smart Switch. Baza utworów ma być zintegrowana - korzystać z niej będzie można nie tylko w smartfonach, ale również w telewizorach Smart Tv oraz ma mieć priorytet w wyszukiwaniu za pomocą głośnika Galaxy Home.

Usługi mają korzystać z danych o lokalizacji urządzeń np. po wyjściu z pokoju, w którym korzystaliśmy z głośnika Galaxy, aplikacja w telefonie powinna zapytać, czy ma kontynuować odtwarzanie muzyki w smartfonie. Urządzenia Samsung mają być wykrywane za pośrednictwem Wi-Fi, sterowanie ma być możliwe również z poziomu zablokowanego ekranu smartfona. Współpraca ta może stanowić poważne wyzwanie dla platformy Apple Music oferującej podobne funkcje.

Zobacz: Galaxy Note9 - przedsprzedaż i program Guard Note9
Zobacz: Debiutuje Galaxy Note9
Zobacz: Samsung - patrz Apple! Zrobiliśmy Twoją ładowarkę

Źródło tekstu: newsroom.spotify.com

Komentarze
Zaloguj się
5. ~tkubon
0

2018-08-12 20:31:03

Osobiście na iPhone wole używać jednak spotify. Bardziej ntuivyjna apka, odtwarza płynnie nawet jak Orange założy lejek na net. Intuicyjnie wyszukuje utwory i lepsza baza contentu

Odpowiedz

4. ~
0

2018-08-12 20:18:21

@ Osioł z ciebie...

Odpowiedz

3. berecik
0

2018-08-12 17:58:52

Jaka konkrencja jak z Apple music moga korzysdtac tylko jabuszkowi

Odpowiedz

2. ~Jhon Jhames
2

2018-08-12 16:46:53

Jak widać drzwi dla Apple są zamknięte.

Odpowiedz

1. ~
-2

2018-08-12 16:29:27

No to czas zrezygnować ze Spotify

Odpowiedz