DAJ CYNK

Reporterzy bez "prawdziwych" aparatów wyproszeni

10.07.2015

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 9366

Ważne 12

4

Część reporterów, którzy przyszli na konferencję premiera Kanady Stephena Harpera, nie zostało wpuszczonych, ponieważ nie mieli aparatów fotograficznych.

Część reporterów, którzy przyszli na konferencję premiera Kanady Stephena Harpera, nie zostało wpuszczonych, ponieważ nie mieli aparatów fotograficznych. Nic nie dało, że mieli akredytację prasową. Personel premiera uznał, że smartfon to nie aparat, a iPhone'ami zdjęć robić premierowi nie można.

Oczywiście można założyć, że pomimo coraz lepszych modułów, telefonem nie zrobi się dobrej jakości zdjęć. Ale można także uznać, że jednak ważniejsze są umiejętności fotografa - jako przykład zdjęcia wykonane LG G4 przez Jacka Boneckiego.

Na niektórych imprezach czy wydarzeniach zakazuje się profesjonalnych aparatów, podczas gdy nie zabrania się używania aparatów w telefonach. W tym przypadku wymogi/zakazy zostały kompletnie odwrócone.

Źródło tekstu: petapixel, wł

Komentarze
Zaloguj się
51. PiotrM
0

2015-08-17 17:22:41

@51 Również wiele lat używałem manualnych szkieł :) Zawsze stałki, nigdy nie lubiłem zoomów. Ale sprzęt z naprawdę szybkim AF wymiata. To się naprawdę przydaje i ułatwia pracę.

Odpowiedz

50. wlo
0

2015-07-14 12:53:44

PiotrM - w latach /''80 fotografowałem manualnymi aparatami - z ręcznym naciągiem, ręczną ostrością, ręcznym zoomowaniem itd. Dało się ;-) Nawet zdjęcia szybsze, sportowe... Miałem przez jakiś czas - już na przełomie 80/90 aparat z automatem AF. Wiesz... Szybciej to robiłem ręcznie ;-)

Odpowiedz

49. mlb
1

2015-07-13 18:04:32

@49 popatrz kiedyś uważnie ilu fotoreporterów jest na ważniejszych imprezach i jakie mają warunki na zrobienie zdjęć. To szybki zoom jest zazwyczaj podstawowym narzędziem - i dla smartfonowców problemem. Foto stoją w wyznaczonym miejscu i stamtąd robią zdjęcia. Natomiast smartfonowcy pchają się tak jak mikrofony do przodu, robią tłok i przeszkadzają innym. Myślę że to był główny powód nie wpuszczenia ich na imprezę.@46 - żaden program nie zrobi tego tak dobrze jak dobra optyka, było wiele prób.

Odpowiedz

48. PiotrM
0

2015-07-13 11:21:38

@39 co masz na myśli pisząc "zdjęcie sytuacyjne"? Mnie się to określenie kojarzy z reporterką właśnie. I od kiedy pamiętam to akurat kontrola nad głębią ostrości nie jest w reporterce najważniejsza. Chyba że mówimy o reportażu w którym portretujemy np. ludzi. - ale to nie jest stricte reportaż. To co na pewno dyskredytuje smartfon w reporterce to wolny AF. Niekiedy, ale nie zawsze - stała i mała ogniskowa. Z resztą z reguły można sobie poradzić.

Odpowiedz

47. ~hav3k
1

2015-07-13 11:15:34

Wiadomo że reporterzy powinni być wyposażeni w dobre aparaty żeby robić dobre zdjęcia ale co do tego ma jakaś ochrona kto czym robi zdjęcia premierowi ? Taki wolny kraj w Kanadzie jak i u nas.

Odpowiedz

46. ~
-2

2015-07-12 17:51:44

@39 a jaki to problem później rozmazać tło?

Odpowiedz

41. ~teletabloid
1

2015-07-12 01:07:21

@35Z oryginalnej wiadomości wynika, że była to sesja zdjęciowa

Odpowiedz

40. ~
-1

2015-07-12 00:07:07

Na rozdaniu Oskarów robili zdjęcia Samsungiem żaden *** zdjęcie lustrzanka nie miało takiej oglądalności jak to. Na okładce Time często są zdjęcia robione telefonem i żadne *** zdjęcie lustrzanką nie miało takiej oglądalności jak one. Dajcie spokój, nie liczy się jakość zdjęcia tylko ujęcie chwili.

Odpowiedz

39. mlb
4

2015-07-11 23:27:35

smartfonem można zrobić fajne zdjęcie sytuacyjne ale do reporterki nie nadaje się zupełnie. Brak kontroli nad głębią ostrości, powolny AF, nie mówiąc o tym że smartfonowi psedo-fotografowie pchają się zawsze na pierwszy plan (bo nie mają dobrego zooma) i zasłaniają widok innym, zupełnie nie potrafią się zachować i uszanować innych uczestników imprez. Widziałem to tyle razy i jest to zwyczajnie żenujące i uwłaczające. Większość użytkowników lustrzanek wie jak się zachować, nawet jeśli nie są profesjonalnymi fotografami. Takie są moje obserwacje, potwierdzone wielokrotnie niestety.

Odpowiedz

38. ~Knipolrex
0

2015-07-11 22:33:25

A z tabletami weszli? :-D...Nie noooo bez jaj...DSLR i tylko TO.

Odpowiedz

37. toms
1

2015-07-11 20:37:05

Nawet najlepszy i najdroższy sprzęt nie naprawi złego kadru. Jeśli nie potrafisz stabilnie trzymać aparatu, zawsze zrobisz poruszone zdjęcie, nawet sprzętem w cenie dobrego samochodu. Powiem tak - śmieszni organizatorzy i śmieszni reporterzy. Chyba najważniejsze - w przypadku premiera jest to, co ma się do powiedzenia, a nie to jakim pudełkiem zrobią mi zdjęcie ( chyba, że mój wizerunek wymaga odpowiedniej klasy sprzętu - ale to już narcyzm i megalomania najwyższych lotów ). Z drugiej strony będąc fotoreporterem okazuję lekceważenie posługując się zwykłą komórką, która ma za dużą głębię ostrości i nie wyciąga głównej postaci na pierwszy plan. ;-) Na miejscu tych reporterów poprosiłbym o pisemne uzasadnienie odmowy i okazując zawodową solidarność- przez jakiś czas skrupulatnie omijałbym organizowane konferencje premiera Kanady szerokim łukiem. Sam przyszedłby i prosił o uczestnictwo. ;-)

Odpowiedz

36. ~
0

2015-07-11 19:10:59

To jak było w końcu? Zostali nie wpuszczeni czy wyproszeni? Poza tym z artykułu wynika że wymogiem uczestnictwa oprócz akredytacji jest posiadanie aparatu, w tym przypadku tradycyjnego. Czyli jak ktoś nie miał żadnego to też został wyproszony. A może nie wpuszczony, telepolisie? (teletabloidzie?)

Odpowiedz

35. goral2099
2

2015-07-11 17:50:23

Ale co? To była sesja zdjęciowa, czy może konferencja i ten pan chciał coś przekazać? Bzdura totalna moim skromnym zdaniem... Jak chcieliby nagrywać to co mówi, jak rozumiem, powinni przyjść z przenośnym studiem nagraniowym, a nie z jakimś tam dyktafonem i mikrofonem?

Odpowiedz

34. wlo
0

2015-07-11 17:27:27

słoneczny - ważne jest zdjęcie a nie to czym zrobione ;-) Czym - jest ważne - ale jak oczekujesz określonych rzeczy. Dobry sprzęt to tylko większe możliwości. Jak nie umie się ich wykorzystać...Wsiądź do samochodu wyścigowego albo rajdowego - miszczu śfiata... O ile w ogóle z miejsca ruszysz - jeden z drugim ;-)

Odpowiedz

33. PiotrM
-2

2015-07-11 15:59:41

@28 Takiego zdjęcia smartfonem nie zrobisz: . Wszystko zależy od warunków i oczekiwań.

Odpowiedz