DAJ CYNK

Replaio Radio - słuchaj ulubionej stacji łatwo i tanio

05.07.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 104

Ważne 12

9

Aplikacja Replaio Radio pozwala nie rozstawać się z ulubionymi rozgłośniami radiowymi podczas wakacyjnych zagranicznych wojaży.Aplikacja Replaio Radio pozwala nie rozstawać się z ulubionymi rozgłośniami radiowymi podczas wakacyjnych zagranicznych wojaży.

Replaio to stworzona w Polsce aplikacja, w której znajdziemy katalog zawierający 30 tys. internetowych stacji radiowych z całego świata. Dzięki niej możemy być na bieżąco z krajowymi i lokalnymi wydarzeniami w trakcie wakacji spędzanych w odległych zakątkach Europy i świata.

Nasza aplikacja pozwala na odbiór stacji, które nadają swój sygnał również w internecie. Dzięki temu można słuchać ulubionych rozgłośni poza zasięgiem ich nadajników. To jest główna idea transmisji radiowej w internecie. Takiego radia można słuchać na całym świecie, również podczas wakacji - powiedział Krzysztof Śmiałowski, współtwórca Replaio.

Słuchanie radia poza granicami Polski nie musi być drogie. Dzięki nowym regulacjom roamingowym w Unii Europejskiej możemy niskim kosztem mieć pakiet internetowy, który umożliwi nam wiele godzin korzystania z radia internetowego.

Odpowiadając na pytanie czy 1-2 GB wystarczy do odtwarzania strumienia radiowego z Internetu, trzeba mieć świadomość, że duże znaczenie ma tutaj jego jakość. Zużycie danych w przypadku jakości 64 kb/s to ok 28,8 MB/godzinę. Pakiet 2 GB pozwala na słuchanie radia w Replaio przez ok. 70 godzin. Zakładając 7-dniowy pobyt wakacyjny w UE to ok. 10 godzin dziennie. Słucham radia codziennie w drodze do i z pracy. Nie zużywam w samochodzie więcej niż 1-2 GB miesięcznie - powiedział Krzysztof Śmiałowski.

Replaio ponadto współpracuje z Android Auto, dzięki czemu możliwe jest słuchanie radia z wykorzystaniem samochodowego zestawu audio. Z udogodnienia mogą korzystać właściciele samochodów takich marek, jak Skoda, Opel, VW, Mercedes i Audi. Dodatkowe funkcje aplikacji Repaio to m.in. budzik radiowy, przypominanie o ulubionych audycjach oraz wyłącznik czasowy - sleep timer. Historię słuchanych utworów możemy dodać do Spotify i scrobblować do Last.fm.Replaio ma oparty o Material Design intuicyjny i nowoczesny interfejs, w którym możemy zmienić kolory i tła. Aplikację dla systemu Android pobierzemy za darmo pod tym adresem.

Źródło tekstu: Hivedi

Komentarze
Zaloguj się