DAJ CYNK

Rekordowa popularność Mario Kart Tour na Androidzie i iOS

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 4755

Mario Kart Tour

Czy w ogóle ktoś spodziewał się, że będzie inaczej? Mario Kart Tour bije rekordy popularności. W ciągu 24 godzin gra została pobrana 20 mln razy.

Są w świecie gier postaci kultowe, które znają niemal wszyscy. Obok Pacmana taką postacią z pewnością jest Mario. I już samo to wystarczy, aby na nową grę z imieniem hydraulika w roli głównej rzuciły się tłumy. Dosłownie tłumy, bo 20 mln pobrań w ciągu doby to naprawdę konkretny wynik.

Zobacz: Dr. Mario World na Androida i iOS już 10 lipca. Nintendo udostępnia zwiastun
Zobacz: Call of Duty Mobile będzie darmowy. Gra robi bardzo dobre pierwsze wrażenie

O tym jak duża jest popularność Mario Kart Tour świadczy przewaga nad innymi tytułami Nintendo po pierwszej dobie od rynkowego debiutu.

Mario Kart Tour

Popularność gry przełożyła się na zyski, które wyniosły okrągły milion dolarów. Choć tutaj do rekordu daleko, bo ten dzierży Fire Emblem Heroes. Tytuł, który w ciągu pierwszej doby zarobił 4,3 mln dolarów. Choć Mario Kart Tour to gra darmowa w modelu free-to-play, to oczywiście zawiera mikropłatności. W tym popularny dodatek Gold Pass, odblokowujący nowe nagrody o opcje gry. Kosztuj on 4,99 dolarów miesięcznie. Nintendo zastanawia się nad wprowadzeniem darmowego okresu próbnego dla dodatku, trwającego 12 dni.

Zobacz: Donald Trump nadal atakuje. Chce usunąć chińskie firmy z amerykańskiej giełdy

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: sensortower; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu