DAJ CYNK

W PUBG Mobile gra 50 mln osób dziennie

14.06.2019

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 4915

Ważne 1

0

PUBG przeżywa drugą młodość nie tylko na konsolach i komputerach, ale również na urządzeniach mobilnych. Gra została pobrana już ponad 400 mln razy i nie przeszkadza jej nawet blokada na terenie Chin.

PUBG to jedna z pierwszych gier typu Battle Royale, która nie wytrzymała naporu ze strony mniej realistycznego i bardziej cukierkowego Fortnite'a. I choć w pewnym momencie gra zaczęła mocno tracić na popularności, obecnie przeżywa drugą młodość. Twórcy tytułu, studio Tencent poinformowało, że gra na urządzenia mobilne została pobrana już ponad 400 mln razy. Dziennie bawi się w niej (średnio) ponad 50 mln graczy.

Zobacz: Rośnie liczba zatrzymanych za granie w PUBG w Indiach
Zobacz: Apex Legends w wersji na telefony dołączy do popularnego PUBG

Ten wynik jeszcze niedawno był znacznie lepszy. Spadek jest spowodowany zablokowaniem gry na terenie Chin, gdzie była bardzo popularna. Samych Chińczyków grających w PUBG Mobile było 70 mln dziennie. Teraz pozostała im możliwość grania w specjalnie przerobioną wersję gry pod tytułem Game for Peace. W stosunku do pierwowzoru została ona upiększona komunistycznymi symbolami, a przeciwnicy zamiast umierać po zastrzeleniu, zwyczajnie się poddają. Szacuje się, że sama tylko ugrzeczniona wersja gry wygeneruje w tym roku przychody na poziomie 1,18 - 1,48 mld dolarów.

Zobacz: Fortnite i PUGB w jednym? Xiaomi pracuje nad mobilną grą Survival Game z trybem Battle Royale

Źródło tekstu: esportsobserver; wł

Komentarze
Zaloguj się