DAJ CYNK

Przyjemne fotografowanie z Windows Phone

18.02.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 13

Ważne 2

2

Microsoft przygotował zestawienie najciekawszych aplikacji fotograficznych ze sklepu Windows Phone.

Microsoft przygotował zestawienie najciekawszych aplikacji fotograficznych ze sklepu Windows Phone.

Fhotoroom to aplikacja, która zmienia telefon w mobilne studio do edycji fotografii. Oferuje 18 efektów edycji i ponad 50 ciekawych filtrów. Ułatwia też dzielenie się zdjęciami przez SkyDrive, czy portale Flickr, Facebook, Twitter oraz serwis Tumbler. Aplikacja Fhotoroom zbiera świetne recenzje od użytkowników i otrzymała tytuł Najlepszej Aplikacji Fotograficznej 2012 w ramach Community App Awards.

Dzięki aplikacji ProShot podczas fotografowania będziemy kontrolować najważniejsze funkcje aparatu, w tym: czas migawki, czułość ISO, balans bieli, kompensację ekspozycji, ostrość. Umiejętne sterowanie tymi funkcjami pozwoli osiągnąć wyjątkowe efekty i zamienić aparat telefoniczny w poręczne narzędzie godne profesjonalisty.

Lomogram to, jak sama nazwa wskazuje, aplikacja dla fanów kultowego aparatu analogowego Lomo. Oferuje ponad 40 różnych filtrów i ponad 70 efektów oświetlenia oraz szeroki wybór ramek. Dzięki nim nawet zwykłe fotki otaczającej nas codzienności, stają się wyjątkowe i zyskują niepowtarzalny retro-klimat. Przy pomocy aplikacji Lomogram zdjęcia można też odpowiednio wykadrować i gotowe wstawić na wybrany portal społecznościowy.

Apict czyli pstrykasz i masz! Aplikacja dla miłośników fotografii natychmiastowej, dzięki której telefon zamienia się w aparat Polaroid. Apict natychmiastowo zmieni zdjęcie w stylizowaną, cyfrową odbitkę, którą można dowolnie podpisać. Liczba funkcji jest ograniczona - nie znajdziemy tu wyboru filtrów i czcionek - Apict wszystko robi za nas, ale właśnie w tym tkwił cały urok natychmiastowej fotografii analogowej. Całości dopełniają opcje dzielenia się ze znajomymi na najpopularniejszych portalach społecznościowych.

ReadyClick! to przystosowana do smartfonów z systemem Windows Phone 8 aplikacja, która pozwala sterować aparatem przy pomocy głosu. Sprawdza się idealnie, gdy fotografujemy grupę osób lub chcemy uniknąć rozmycia obrazu. Wystarczy wydać komendę i zdjęcie gotowe. Aplikacja jest dostępna także w polskiej wersji językowej.

Źródło tekstu: Microsoft

Tagi: windows
Komentarze
Zaloguj się