DAJ CYNK

Projekt Fuchsia jednak powoli zastąpi Androida?

21.07.2018

Dodane przez: Ta_Monika

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 4763

Ważne 4

3

Od nieco ponad dwóch lat, grupa więcej niż stu programistów pracuje nad rozwojem systemu operacyjnego, mającego być odpowiedzią na bolączki Androida i realną szansą na odebranie klientów firmie Apple. Główną zaletą Fuchsia OS ma być integracja z usługami głosowymi, które Google uważa za kluczowe w rozwoju technologii mobilnej. Kolejnym plusem Fuchsia OS ma być dostępność dla wielu rodzajów urządzeń, od smartfona przez tablety po telewizory i lodówki czy samochody oraz duży nacisk na bezpieczeństwo i aktualizacje z nim związane.Od nieco ponad dwóch lat, grupa więcej niż stu programistów pracuje nad rozwojem systemu operacyjnego, mającego być odpowiedzią na bolączki Androida i realną szansą na odebranie klientów firmie Apple. Główną zaletą Fuchsia OS ma być integracja z usługami głosowymi, które Google uważa za kluczowe w rozwoju technologii mobilnej. Kolejnym plusem Fuchsia OS ma być dostępność dla wielu rodzajów urządzeń, od smartfona przez tablety po telewizory i lodówki czy samochody oraz duży nacisk na bezpieczeństwo i aktualizacje z nim związane.
.
Ekspansja systemu planowana jest na 10 najbliższych lat, co prawda w 2015 roku Google oficjalnie zapowiedziało, że nie ma w planach zastąpienia Androida innym systemem, to jednak można spodziewać się przeciwnego rozwoju sytuacji. "Odejście od Androida może dać Google szansę na usunięcie błędów, popełnionych dziesięć lat temu", powiedział Jeffrey Grossman, współtwórca komunikatora Confide. Google w chwili obecnej nie podaje, gdzie miałoby zostać wykorzystane nowe oprogramowanie. Niektórzy mówią, że Fuchsia to sposób Google na powstrzymanie inżynierów przed odejściem do konkurencji.

Ciekawa jestem, czy rzeczywiście jest szansa na zastąpienie Androida i stworzenie stabilnego, jednakowo wyglądającego na wielu rodzajach urządzeń środowiska. Co o tym sądzicie?

Zobacz: Google prezentuje pierwszą wersję Android Things
Zobacz: Fuchsia OS będzie czymś zupełnie innym od Androida
Zobacz: Fuchsia OS - co takiego szykuje Google?

Źródło zdjęć: Mobilescout.com, TechnoNow

Źródło tekstu: bloomberg.com, wł

Komentarze
Zaloguj się