DAJ CYNK

Postal nie trafi do Amazon Store i Google Play

10.04.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 3879

Ważne 2

1

Konwersja komputerowej gry Postal nie trafi do zasobów Google Play. Niedługo później publikacji tytułu odmówił Amazon Store.

Konwersja komputerowej gry Postal nie trafi do zasobów Google Play. Niedługo później publikacji tytułu odmówił Amazon Store.

Postal, to kontrowersyjna gra wydana w 1997 roku. Cechowała ją przede wszystkim ogromna brutalność, za co jej sprzedaż została zakazana w dziesięciu krajach. Rozgrywka była ukazana w widoku izometrycznym, a główny bohater, w największym skrócie, eksterminuje wszystko co się rusza. Ludzi dowolnej płci i w każdym wieku, a także zwierzęta, wykorzystując przy tym cały arsenał broni z pistoletami, strzelbami, karabinami i granatami na czele. Gra doczekała się również kontynuacji, gdzie jedną z szerzej komentowanych opcji była możliwość przerobienia puszystego kotka na tłumik do pistoletu. W jaki sposób? Uruchomcie wyobraźnie.



Wraz z zapowiedzią kolejnej części gry, konwersja jej pierwszej odsłony miała trafić na urządzenia mobilne. Wiadomo już, że gra nie trafi do dystrybucji Google Play i Amazon Store. Powód był oczywisty - nadmierna brutalność. Szczególnie jeden z końcowych fragmentów gry, w których bohater odwiedza lokalną szkołę.

Decyzja wydaje się być oczywista, ale już podniosły się głosy krytyki wśród fanów gry. Zwracają oni uwagę na obecność w Google Play tytułów takich jak Carmageddon i różne odsłony serii GTA, które do delikatnych gier również nie należą. Na chwilę obecną zarówno Google Play, jak i Amazon Store traktują swoje decyzje jako ostateczne.

Źródło tekstu: Android Police; wł

Komentarze
Zaloguj się
0

2015-04-11 17:47:18

Na Wp też jest możliwa instalacja spoza wp store.

Odpowiedz

11. Maniiiek
1

2015-04-10 20:52:28

I co za problem? Uruchomią zakup przez WWW i ruszy. Android nie WP, instalacja z innych źródeł jest możliwa

Odpowiedz

10. ~
0

2015-04-10 19:43:47

Pewnie gogle i amazon przestraszyli się księdza natanka.

Odpowiedz

1

2015-04-10 17:05:57

Taaa...to wszystko przez te szatańskie gry. Dopóki popaprani zamachowcy-samobójcy w nie nie grali, byli zupełnie normalnymi młodymi ludźmi z przyszłością. :D

Odpowiedz

8. ~...
-1

2015-04-10 17:02:46

Takie gry powinny być w ogóle zakazane, nawet na etapie producji. Później mamy sensacyjne nagłówki, że banda niedorozwiniętych gimbusów znęcała się nad ciężarną kotką albo jakiś idiota wystawił owczarka na parapet. Nie każdy jest tak rozwinięty umysłowo, by odróżniać fikcję od rzeczywistości. Często dzieciaki grając w takie gry przenoszą to do życia. Chcą eksperymentować, bo wydaje im się to zabawne czy oczywiste...

Odpowiedz

7. ~adaśko
0

2015-04-10 14:57:33

3. Nie we wszystkich. Właśnie pierwszy Postal ma ciężki klimat i trudno doszukać się w nim humoru znanego z kolejnych odsłon. Mimo tego uważam, że gra powinna znaleźć się w sklepach. Sklepy stosują tutaj podwójne standardy jak widać.

Odpowiedz

6. ~Ralf
0

2015-04-10 14:47:48

@5 MC w tej grze przedstawiony jest jako osoba niezrównoważona psychicznie co powinno być oczywiste dla każdego kto spędził z nią więcej niż 5 minut. Niestety nadmierna poprawność polityczna nie pozwala na takie gry.

Odpowiedz

5. ~Tarakum
0

2015-04-10 13:53:59

Ta brutalność w wszystkich częściach Postala była z mocną dawką humoru, więc ja tu nie widzę większego problemu...:)

Odpowiedz

4. ~@FreshPrince
0

2015-04-10 13:06:37

Grałem w to jak miałem 12 lat . I mimo ze byłem wtedy małym szkrabem jakoś ta gra mnie nie przerażała . Ale fakt brutalna była i to bardzo.

Odpowiedz