DAJ CYNK

Polacy pracują nad asystentem głosowym

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 4061

Grupa polskich przedsiębiorców pracuje nad własnym systemem sztucznej inteligencji (SI), na którym oparty będzie pierwszy polski asystent głosowy.Grupa polskich przedsiębiorców pracuje nad własnym systemem sztucznej inteligencji (SI), na którym oparty będzie pierwszy polski asystent głosowy. Obecnie pomysłodawcy projektu intensywnie poszukują partnerów i inwestorów, którzy wsparliby przedsięwzięcie.

Celem prac jest stworzenie pierwszego, w pełni polskiego inteligentnego asystenta głosowego, ponieważ wśród dostępnych obecnie systemów brak jest smart speakera, z którym możemy komunikować się w języku polskim. Co więcej, ze względu na to, że wszyscy asystenci głosowi powstali w innych krajach, wiele ich funkcjonalności jest u nas nieaktywnych, choć konsumenci płacą pełną cenę urządzenia. Fakt, że nasz system jest tworzony w Polsce i z myślą o polskim konsumencie, daje mu ogromną przewagę - mówi Tomasz Gibas. Polski smart speaker nie tylko będzie mógł komunikować się w rodzimym języku, ale też będzie zintegrowany z lokalnymi serwisami, zapewniając dostępność usług, których nie oferuje żaden z produktów konkurencji.

Autorami rozwiązania jest trzech przedsiębiorców i innowatorów: Tomasz Gibas, Maciej Ossowski i Jakub Koba. Wszyscy trzej posiadają duże doświadczenie w IT, pracując przy projektach takich jak Photon Entertainment czy Coders Center. Ich spotkanie zaowocowało stworzeniem akceleratora dla start-upów Kogifi, pod którego skrzydłami powstaje system sztucznej inteligencji.

Zobacz: Test robota Photon

Obecnie bariera językowa jest największym problemem, przed jakim stają osoby zainteresowane asystentami głosowymi. Celem przedsiębiorców w Kogifi jest popularyzacja rozwiązania, jakim jest inteligentny asystent i dotarcie ze swoim produktem do różnych grup społecznych, nie tylko do technologicznych entuzjastów. . Przedsiębiorcy chcą m.in. by urządzenie funkcjonowało w modelu subskrypcji, której wielkość przekładałaby się na dostępne dla klienta funkcje. Priorytetem jest teraz pozyskanie jak najlepszych partnerów, dzięki którym finalny produkt zyska szeroką gamę funkcjonalności. Równocześnie Kogifi pracuje nad takimi aspektami jak identyfikacja wizualna i nazwa samego asystenta. Spółka chce zaprezentować swój projekt na przełomie czerwca i lipca 2018 roku.

Źródło tekstu: KOGIFI

Przewiń w dół do następnego wpisu