DAJ CYNK

Plus: kampania "Internet w Plusie szybszy od Neostrady"

31.03.2014

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 8662

Ważne 8

9

1. kwietnia startuje nowa odsłona kampanii promującej Internet LTE w Plusie.

1. kwietnia startuje nowa odsłona kampanii promującej Internet LTE w Plusie.

W swoich spotach Plus opiera się na zestawieniach rankingu rankingu Speedtest.pl. Zapewnia, że nie powstaje on na zlecenie Plusa i nie jest robiony za pieniądze Plusa.

Według najnowszego zestawiania za luty, średnia prędkość pobierania osiągnięta przez klientów Plusa to 10,07 Mb/s, a średnia prędkość wysyłania wynosi 4,11 Mb/s. W przypadku Neostrady wartości te wynoszą odpowiednio 7,82 Mb/s dla pobierania i 1,22 Mb/s dla wysyłania danych. Ranking Speedtest.pl pozwala porównać możliwości różnych dostawców i technologii internetu, a publikowane wyniki to średnia ze wszystkich próbek testowych bez podziału na technologie dostępu. Jak podaje Plus, w jego przypadku jest to średnia prędkość wszystkich dostępnych łączy: LTE, HSPA/HSPA+, EDGE, GPRS.

Plus po raz kolejny zapewnia, że jego internet jest szybszy od Neostrady i będzie dobrze się sprawdzał jako internet użytkowany w domu. W rankingu Speedtest.pl internet od Plus jest także najszybszy ze wszystkich operatoró komórkowych (dane na luty):



Zobacz: speedtest.pl - ranking z pomiarów luty 2014



Nowy spot Plusa nawiązuje do reklamy Orange, w której Serce i Rozum przyjmują bliźniaczki od plusowej Basi.

Zobacz: Serce i Rozum znów żartują z Plusa

Źródło tekstu: Plus, wł

Komentarze
Zaloguj się
53. ~xxx
1

2014-04-01 12:23:08

rozni ludzie potrzebuja internet do roznych potrzeb. rozni ludzie maja rozny budzet. no i rozni ludzie maja rozne mozliwosci techniczne :) spieranie sie ktory net jest lepszy jest bez sensu bo kazdy odnajdzie w danym cos co mu odpowiada. amen

Odpowiedz

52. ~
0

2014-04-01 10:25:49

@51, innymi słowy dostosowałeś się do ograniczeń :) Oczywiście tak samo można spojrzeć na użytkownika Orange.

Odpowiedz

51. ~Piotrek
0

2014-04-01 10:08:56

41 podłaczasz ruter i lipa z obiacanych 10 mbit/s jest 1,3 :PDobra zmieniasz rutr na liveboxa i ... restartujesz ruter codziennie bo taki to super sprzętJuż nie mówię ile czasami się trzeba naprosić by przyjechał monter i toto cudo do centralki podpiął - a LTE jest tak skomplikowane że szok! anteny zewnętrzne inne pierdoły nie są wymagane - wystraczy DOBRY MODEM i mapa.btsearch.pl aby ustawić ruter na parapecie z odpowiedniej strony. BTW ja korzystam z mobilnego od 2,5 roku czyli od dnia gdy z radością pożegnałem francuskiego zdziercę i NIGDY nie wykorzystałem limitu.Ludzie co chcą sćiągać chyba nie słyszeli o programach które włącza transfer o tej 1:05 i wyłącza o 6:55 lepiej pierdolić że się nie wyspali bo chcieli film obejrzeć :-( żałosne

Odpowiedz

50. ~cnjnc
0

2014-04-01 10:01:06

Reklamy obu firm, tak samo jak ich oferty, są ograniczone i bazują na ludzkiej niewiedzy.

Odpowiedz

48. ~X2
0

2014-04-01 09:37:33

Ja przeszedłem do t-mobile, 35GB / 59,90zł, nocny transfer od 0 do 9 bez limitu, puki co działa max do 11Mbit/s ale kupię modem DC i będzie lepiej, Plus miał prędkość do ok. 60Mbit ale co mi z tego ze 15GB i dopiero od 1 w nocy limitowany większy transfer? Zwyczajnie odszedłem od Plusa, przynajmniej mogę się wysypiac bo nie czekam do 1 w nocy na transfera :]

Odpowiedz

47. ~
-1

2014-04-01 08:48:21

LTE to technologia bez przyszlosci, a poszlo na nia tyle kasy ze szok.

Odpowiedz

46. prezes
0

2014-04-01 08:17:56

jednak chyba wolę wolniejszą neostrade bez limitu transferu niż LTE z mega małym limitem.

Odpowiedz

45. tylrog
0

2014-04-01 07:50:32

Najfajniejsze jest to ze kazdy na neostrade narzeka ale jak co do czego to woli ja od nowosci. Co z tego ze neo ma dziwaczne zapisy od 1 do 10 mbit. Widac na neostradzie sa sami goscie ktorzy tylko ssaja filmy, gry itd itp bo bez limitu.

Odpowiedz

44. ~tata
-1

2014-04-01 07:42:04

Tesknie za stabilnym pelnym 2G za grosiki.Komu to przeszkadzalo.

Odpowiedz

43. ~ktosik
0

2014-04-01 07:41:02

a ja wole jednak Lte plusa ok 70 do 90MB Mb/s niz radiówke 1.5Mb/s

Odpowiedz

42. ~Punk
1

2014-04-01 00:30:21

Jakby dali minimum te 40 GB to może i by się pomyślało o zmianie.Ale skoro takie limity oferują w tej cenie że 25 GB kosztuje z modemem ponad 100 zł to mogą zapomnieć o klientach.Takie ściemy to może weźmie ktoś kto nie miał nigdy internetu i nie wie co to limity są.Kiedyś w Orange Free Na Kartę po testowaniu filmików na smartfonie zjadło mi cały pakiet plus jeszcze 35 zł dodatkowo ze środków na połączenie i od tej pory stwierdziłem że narazie internet mobilny może się schować ze swoimi limitami.

Odpowiedz

41. ~
1

2014-04-01 00:24:45

Speedtest.pl to firemka na usługach producentów oprogramowania, co widać po reklamach na stronie. Ponadto jeśli miałbym już gniazdko i miałbym wybierać, to wolałbym kabel od gniazdka do routera bezprzewodowego niż router ze sterczącym modemem i sztywnym kablem do anteny, która ma niby to zapewnić te prędkości lepsze niż Orange... Żałosna jest ta walka Plusa o przekonanie ludzi, że Internet mobilny to Internet domowy. Nigdy taki nie był i nigdy nie będzie. Nic nie zastąpi stabilności połączenia dobrego kabla nad podatnym na zakłócenia łączem GSM. Zresztą, dziś takie testowałem u pewnego człowieka. Modem LTE Plusa skakał po nadajnikach i technologiach od UMTS przez HSPA po LTE i na żadnym nie było stabilnego połączenia. Dopiero na strychu klient zyskał "dwie kreski" LTE i 20 Mbit/s. A co dalej? Weź tu człowieku kombinuj jaka antena i na jaki nadajnik... Tymczasem w Neostradzie kupujesz porządny router, podłączasz i po prostu działa.

Odpowiedz

40. mlb
1

2014-04-01 00:06:43

ostatnio przez nieuwagę dzieciaki wypstrykały mi ponad 50 GB i zabrakło do końca okresu rozliczeniowego... same filmiki youtube bo siedziały w domu. Tak więc ta oferta Plusa to śmiech na sali - niech nawet i będzie prędkość światłowodu, ale limity stawiają ją daleko w tyle za nieco wolniejszą Neostradą.

Odpowiedz

0

2014-03-31 23:41:15

@37. Oczywiście, że z obu stron. Nie wiem co lepsze, nie analizowałem tych ofert, bo ich nie potrzebuje.

Odpowiedz

1

2014-03-31 23:39:49

@34 Sam piszesz o domkach jednorodzinnych, a więc przeważnie o kilku kompach (tabletach) na gospodarstwo domowe. Nie trzeba nic pobierać, samo radio internetowe i kilka wywiadów multimedialnych, choćby takich z Telepolis, potrafi zjeść 2GB na dzień. Nie trzeba nawet dotykać youtuba czy torenta. Jako net na działkę, faja oferta, ale nie jako podstawowy dla rodziny.

Odpowiedz