DAJ CYNK

[Aktualizacja] Pajacyki: Samsung przypadkiem wysłał powiadomienie, setki osób panikują

Dodane przez: Xyrcon

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 6766

Dziwne powiadomienie na smarfonach Samsung Galaxy

Wielu użytkowników smartfonów Galaxy zauważyło dziś rano powiadomienie o treści „1”. Spokojnie, to tylko pomyłka testerów Samsunga.

Proszę się rozejść, tu nie ma nic do oglądania

Posiadacze smartfonów Galaxy w różnych krajach otrzymali powiadomienie od usługi Find My Mobile o treści „1”. Powiadomienie pokazało się między innymi w USA i Korei Płd. Zauważyło je również wielu czytelników TELEPOLIS.PL na smartfonach z polskiej dystrybucji. Powiadomienie pojawiło się na różnych modelach. Na Twitterze użytkownicy wymieniają między innymi Galaxy S8, Note8, Galaxy A50S, Note10+ i nowiutki Galaxy Z Flip.

Zwykle takie powiadomienie oznacza, że ze smartfonem dzieje się coś niedobrego. Usługa Find My Mobile służy do odnalezienia zgubionego urządzenia i zdalnego czyszczenia danych w przypadku kradzieży. Nic dziwnego, że wielu użytkowników spanikowało. Niektórzy twierdzą nawet, że po odczytaniu powiadomienia ich smartfony zaczęły zużywać więcej energii. Pewnie tak było, bo na gwałt szukali rozwiązania w internecie i wrzucali zrzuty ekranu do mediów społecznościowych.

Zobacz: Samsung Galaxy S20 będzie miał wersję 4G
Zobacz: Samsung Galaxy A71 - bardzo dobry telefon ze średniej półki cenowej
Zobacz: Samsung Galaxy S20 - polska cena i pierwsze wrażenia

To wynik drobnego błędu w wewnętrznych testach usługi. Zwykły wypadek przy pracy, co może zdarzyć się każdemu, choć nie powinno. Kluczowe jest tu, że Samsung nie informuje o ryzyku włamania lub sabotażu bardzo ważnej z punktu bezpieczeństwa usługi.

Potwierdziły to oddziały w Korei i Belgii. Rzecznicy Samsunga zapewniają, że powiadomienie nie ma żadnego wpływu na działanie smartfonów i można je spokojnie zignorować.

AKTUALIZACJA:

Samsung wydał oficjalne stanowisko w tej sprawie:

Powiadomienie zostało wysłane niezamierzenie do ograniczonej liczby urządzeń Galaxy. Pragniemy zapewnić naszych użytkowników, że nie wpływa ono w żaden sposób na funkcjonowanie ich urządzeń. Przepraszamy za niedogodności i zapewniamy, że podobne zdarzenie nie będzie miało miejsca w przyszłości.

Biuro prasowe Samsung Electronics Polska

Źródło tekstu: Samsung, The Next Web, Yonhap News

Przewiń w dół do następnego wpisu