DAJ CYNK

Pajacyki, czyli lasy deszczowe Google'a

24.04.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 4419

Ważne 7

3

Mapy Google'a pełne są niespodzianek. Jedne z nich to błędy, inne są zdecydowanie zamierzone.

Mapy Google'a pełne są niespodzianek. Jedne z nich to błędy, inne są zdecydowanie zamierzone.



Udając się kursorem w okolice Rawalpindi w Pakistanie, zauważyć można na mapach Google'a zaskakującą formację leśną. Albo Google zainwestował miliony w zalesianie Pakistanu, albo któryś z jego programistów wykazał się nietypową inwencją twórczą.

Tajemniczy las (prawdopodobnie dosyć wilgotny) zobaczyć można pod tym adresem lub powiększając dołączony do wiadomości zrzut ekranu. Nikt póki co nie wie, dlaczego padło akurat na Pakistan, ale inicjatywa Google'a w sadzeniu lasów jest godna pochwały :-).

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
0

2015-04-24 21:29:53

@15 - już nie ma

Odpowiedz

16. ~
0

2015-04-24 21:03:01

Przed przeczytaniem tekstu nie widziałem tej miniaturki z Androidem, więc po przeczytaniu miałem tylko jedną myśl: ten las na pewno jest w kształcie damskiego ten teges :D Zwłaszcza fragment o tym, że to las wilgotny :D

Odpowiedz

15. Wiksa11
0

2015-04-24 18:58:32

Nie ma :(

Odpowiedz

14. ~
0

2015-04-24 18:40:49

Zajrzyjcie do lasku/parku po drugiej stronie rzeki :)

Odpowiedz

0

2015-04-24 18:30:48

@ 10, 11, 12 - potwierdzam, że było i potwierdzam, że nadal jest... Wpiszcie sobie koordynaty 33.514573, 73.059249. Tylko nie przybliżajcie zbyt mocno, jak i nie oddalajcie za bardzo. Obrazek widoczny jest tylko w określonym powiększeniu.

Odpowiedz

12. Wiksa11
1

2015-04-24 18:20:21

Potwierdzam, że było. Potwierdzam, że usunęli.

Odpowiedz

-2

2015-04-24 18:03:17

Godzinę temu zostało to już usunięte. ( tak, tak pracownik odpowiedzialny już w poniedziałek będzie czekał w kolejce po numerek w Urzędzie Pracy )

Odpowiedz

10. ~
1

2015-04-24 17:37:57

pod podanym linkiem nic nie ma

Odpowiedz

9. Nomedaj
1

2015-04-24 16:43:34

W widoku z satelity widać, że okolice robocika są aktywnym placem budowy. Na miejscu Pakistańczyków mógłbym mieć pretensje, że moje terytorium traktuje się jak zadupie na easter eggi. Z drugiej strony nie sposób się nie uśmiechnąć, widząc takie coś :-)

Odpowiedz

8. ~pabloki
0

2015-04-24 16:09:42

może o nowych taryfach orangefreenet napiszcie.... choć w sumie może lepiej nie bo nie ma o czym. takie one rewolucyjne.

Odpowiedz

7. LuiN
2

2015-04-24 15:22:38

6, Robo - Google twierdzi, że to żart użytkowników Google Maps, którzy sami mogą wysyłać sugestie zmian na mapach. No i ponoć omyłkowo ta jedna została zatwierdzona. Jeśli ktoś wierzy w takie przypadki, to nawet historia trzyma się kupy. Robocik ma zniknąć w ciągu najbliższych kilku godzin.

Odpowiedz

6. Robo
0

2015-04-24 15:20:32

LuiN, tak się domyślałem! Jednak wolałem o tym napisać, ponieważ systemowi fanatycy bez poczucia humoru mogliby mieć pożywkę do kolejnej wojenki. ;)

Odpowiedz

5. LuiN
5

2015-04-24 15:20:22

4, kliknij proszę tag pod tekstem "pajacyki", bo widać nie jesteś naszym stałym Czytelnikiem.

Odpowiedz

4. ~biała propaganda
-6

2015-04-24 15:19:02

I co wnosi ten artykuł do branży? google prowadzi program zalesiania pakistanu? tego typu tematami budujecie niechęć do marki. ktoś napisał do google? macie postawę anty apple - co już świadczy o braku kultury. i kategoryzowaniu. piszcie o freenet LTE o targach orange. macie zaś na pierdoly a ujecie na artykuł który można było ochrzcic : Piszemy o tym pierwsi!

Odpowiedz

3. LuiN
3

2015-04-24 15:16:12

2, Robo - stąd pajacykowa konwencja wiadomości ;-)

Odpowiedz