DAJ CYNK

Oto MyOla - mobilna przyjaciółka i doradca w jednym

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 5280

Oto MyOla - mobilna przyjaciółka i doradca w jednym

Aplikacja MyOla to nowa propozycja dla kobiet mocno osadzonych w cyfrowym świecie. Ma służyć pomocą i radą w trudnych chwilach, zupełnie jak przyjaciółka, motywator lub doradca. Odpowiednio do nastroju i potrzeb, MyOla zapewni też relaks i rozrywkę. 

Polki korzystają ze smartfonów nawet 4 godziny dziennie - wynika z najnowszego raportu Fundacji Sukces Pisany Szminką. Jednak prawie 90 proc. z nich nie zna narzędzi do pokonywania własnych lęków, problemów i zmartwień, a aż 1/3 ma z tym problem. Aby odpowiedzieć na potrzeby współczesnych kobiet w cyfrowym świecie fundacja we współpracy z Coca-Cola, stworzyła aplikację MyOla #JestemTuDlaCiebie.

Zobacz: Instagram testuje Reels - edycję wideo w stylu TikToka
Zobacz: YouTube zablokuje Ci konto, jeśli na nim nie zarabia

Komu i dlaczego MyOla jest potrzebna? 

Hasło przewodnie aplikacji - #JestemTuDlaCiebie - nie wzięło się znikąd. Po kliknięciu w aplikację użytkowniczka widzi od razu kilka kategorii: Ja, Związek, Rodzina i Kariera. W każdej z kategorii, które odpowiadają czterem sferom życia, zamieszczonych jest kilka lub kilkanaście nagrań - w zależności od obszaru, w który się kliknie, MyOla opowiada kojącym, spokojnym głosem i wyjaśnia istotę zagadnienia, podpowiada, składania do refleksji bez narzucania swoich racji.  

Aplikacja zawiera rozmowy przeprowadzone z psychologiami, ekspertami i mentorami biznesu. Mają one na celu podsuwać rozwiązania i inspirować kobiety do działania i pomóc im zrozumieć dany problem. MyOla podpowie np. jak zbudować relacje w rodzinie, jak poradzić sobie z presją w pracy, czy jak znaleźć drogę do odkrycia swojej wewnętrznej mocy i autentyczności. Aplikacja pozwala też na prowadzenie medytacji i ćwiczeń oddechowych. 

Zobacz: Instagram rozszerza eksperyment z ukrywaniem polubień
Zobacz: Google Pigeon Transit, czyli „Waze komunikacji miejskiej”, wychodzi z fazy eksperymentalnej

Unikatową funkcją są koła ratunkowe, w które użytkowniczka może kliknąć: gdy czuje stres lub czuje się bezsilna. Po uruchomieniu jednego z wybranych kół ratunkowych użytkowniczka usłyszy co robić, kiedy odczuwa daną emocję. Aplikacja, jak przyjaciółka, doradza, co robić w danej chwili i jakie są różne drogi rozwiązania problemu. 

MyOla dostępna jest zarówno na smartfony z Androidem, jak i z iOS-em. Dodatkowe informacje znajdują się na stronie www.myola.pl.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Fundacja Sukces Pisany Szminką

Tagi: myola
Przewiń w dół do następnego wpisu