DAJ CYNK

Opera rozpoczęła testy przeglądarki dla Windows Phone

03.09.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 3027

Ważne 8

0

Użytkownicy Windows Phone do tej pory skazani byli na korzystanie z jedynej słusznej przeglądarki - mobilnego Internet Explorera. Sytuację tę zmieni wkrótce Opera.

Użytkownicy Windows Phone do tej pory skazani byli na korzystanie z jedynej słusznej przeglądarki - mobilnego Internet Explorera. Sytuację tę zmieni wkrótce Opera.

Owszem, w sklepie z aplikacjami na smartfony z Windows Phone nie brakuje alternatywnych przeglądarek, ale one jedynie podszywają się pod samodzielne produkty, ubierając standardowego Internet Explorera w inną szatę graficzną. Znana z wielu innych platforma Opera Mini może wreszcie coś w tej materii zmienić.

Opera uruchomiła specjalną stronę, na której szukała osób chętnych do wzięcia udziału w testach aplikacji w wersji beta. W błyskawicznym czasie osiągnięta została wymagana liczba testujących i teraz można jedynie poprosić o wiadomość, kiedy finalna wersja programu będzie już dostępna.

Źródło tekstu: Opera, wł

Komentarze
Zaloguj się
18. ~
0

2014-09-03 23:54:06

Powinien być ekran wyboru!

Odpowiedz

17. ~a_lex
0

2014-09-03 21:30:55

NARESZCIE!!!!!

Odpowiedz

16. peterw
0

2014-09-03 17:25:04

Maxthon jest akurat bardzo dobrym produktem zreszta UC tez. Z maxthonem zaczalem zabawe na WP z braku alterantyw a teraz jest moja 2ga podstawowa przegladarka na PC obok chrome kotry czesto cos zle renedruje

Odpowiedz

15. Atlan
1

2014-09-03 16:33:20

@14 - ale żadna z nich nie jest tak sprawna i szybka jak Opera Mini. Skoro jest lepszy produkt, to po co korzystać ze słabszych?

Odpowiedz

0

2014-09-03 16:26:54

na WP jest UC browser, jest Nokia XPress, jest maxthon.... tak więc kłąmstwa jakoby była tylko jedna przeglądarka.

Odpowiedz

13. Atlan
1

2014-09-03 14:53:24

Powiem szczerze, że to jedna z najlepszych wiadomości tego roku jaka mogła przytrafić się WP. Brak Opery to była zawsze ogromna wada tego systemu, bo czy tego chcemy czy nie, to jest to najlepsza mini przeglądarka na telefony. Moim zdaniem ta aplikacja wnosi do WP dużo więcej niż te wszystkie małe poprawki. Gdyby jeszcze potrafili dać diodę powiadomień LED...

Odpowiedz

12. ~Staszi
0

2014-09-03 13:57:43

Opera używam na wszystkich urządzeniach z dostępem do sieci Internet, także mobilnych i nie znam lepszej :)Jest szybka, "prywatna" i niszowa.

Odpowiedz

11. ~John Power 2
-1

2014-09-03 13:48:38

Mogliby zrobic opere MAXI bo ta mini jest słabiutenka, na wiekszosc sprzetuw nie działą woogle :)

Odpowiedz

10. ~stef
0

2014-09-03 13:38:28

Kompresja w IE to porażka, przeglądam 2-3 strony i już jest pobrane kilka MB. Dodam, że kompresje mam ustawioną od dawna jako "wysoką".Nokia Xpress działa strasznie wolno, nie ma co porównywać do Opery.

Odpowiedz

9. peterw
0

2014-09-03 13:29:29

no i jest tez nokia express jak wspomnial Nowakowski powyzej

Odpowiedz

8. ~
0

2014-09-03 13:28:37

poczytajta sobie "spece"

Odpowiedz

7. peterw
1

2014-09-03 13:27:55

piszecie bzdury. NA poczatku rzeczywiscie barkowalo alterantywnych ale okolo roku temu pojawily sie UC browser i Maxthon kotre sa naprawde dobrymi porduktami, niemniej fajnie ze bedzie tez Opera

Odpowiedz

6. ~
0

2014-09-03 13:26:52

@2 - no i gimbusy plusują dyletancki komentarz... A niby to portal telekomunikacyjny, gdzie jednak ludzie powinni wiedzieć więcej, a cała tajemna wiedza ogranicza się do znajomości możliwości systemu po aktualizacji... No, ale ciekawe ilu komentujących nawet przez szybkę nie polizało telefonu z WP, ale na wszystkim się znają :-).

Odpowiedz

5. ~Nowakowski
3

2014-09-03 13:25:24

@2 przecież aplikacja nokia xpress to przeglądarka o działaniu takim samym jak opera

Odpowiedz

4. ~
3

2014-09-03 13:25:23

@2 - przecież JUŻ można na Windows Phone oszczędzać transfer... To pokazuje, że ludzie korzystają z urządzeń, których możliwości nie znają... Halo, od 8.1 i aktualizacji IE jest opcja kompresji grafiki w IE. Oczywiście, że to dobrze, że Opera się na WP pojawi, ale trochę są spóźnieni. Mieliby czas nałapać użytkowników oferując kompresję, gdy jej w IE nie było, a tak - po prostu będą alternatywą, zamiast liderem wśród szukających oszczędności.

Odpowiedz