DAJ CYNK

Opera Touch zmierza na iOS. Beta testy dostępne od dzisiaj

18.09.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 2703

Ważne 0

0

Opera Touch, mobilna przeglądarka dostępna na Androida od kwietnia, pojawi się na urządzeniach z iOS. Aplikacja będzie dostępna od 1 października.

Opera Touch jest przeznaczona do użytku w dowolnym miejscu. Umożliwia szybsze wyszukiwanie w Internecie i stanowi doskonałe dopełnienie stacjonarnej przeglądarki Opera.

Takimi słowami swoją aplikację promuje Opera. 

Touch to przeglądarka stworzona z myślą o smartfonach i obsługiwaniu ich jedną ręką, niezależnie od rozmiarów ekranu. Jedną z cech przeglądarki jest FAB, czyli Fast Action Button . To pływający przycisk znajdujący się u dołu ekranu, który rozwija pasek adresu i wyszukiwarkę oraz listę ostatnio uruchamianych pozycji. Przytrzymanie przycisku wywołuje Menu aplikacji. Dzięki temu wszystkie czynności faktycznie możemy wykonać jedną ręką, bez konieczności sięgania do górnej krawędzi ekranu. A to przy rosnącej przekątnej wyświetlaczy staje się coraz trudniejsze.

Do naszej dyspozycji pozostaje też funkcja Flow, którą możemy nazwać wysłaniem wiadomości do samego siebie. Dzięki temu nie musimy pisać sami do siebie wiadomości lub notatek, a wszystko co prześlemy za pomocą Flow jest dostępne na wszystkich urządzeniach synchronizowanych z naszym kontem. Połączenie jest szyfrowane, więc wszystkie przesyłane treści są odpowiednio zabezpieczone.

Synchronizacja aplikacji z wersją komputerową odbywa się najprostszy możliwy sposób - wystarczy zeskanować kod QR z ekranu.

Opera Touch będzie dostępna na urządzeniach z iOS od 1 października. Osoby chętne mogą skorzystać z opcji beta testów. Wystarczy zarejestrować się pod tym adresem: https://www.opera.com/pl/touchiphone .

Źródło tekstu: Opera; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu