DAJ CYNK

Opera mini z możliwością blokowania reklam

16.06.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 4308

Ważne 12

0

Nowa wersja Opery mini dla mobilnych systemów operacyjnych pozwala na blokowanie reklam, co przyśpiesza ładowanie stron.

Nowa wersja Opery mini dla mobilnych systemów operacyjnych pozwala na blokowanie reklam, co przyśpiesza ładowanie stron.

Nowa wersja Opery mini pozwala na blokowanie reklam przez użytkowników iOS oraz mobilnego Windowsa. Ta funkcja jest już od jakiegoś czas dostępna dla posiadaczy urządzeń z Androidem.

Jak informuje Opera, włączenie funkcji blokowania reklam ma pozwolić na szybsze wczytywanie stron o 14% w stosunku do Chrome'a i aż 79% szybsze ładowanie niż w przypadku przeglądarki Adblock Browser. Z kolei dzięki zastosowaniu kompresji danych średnia waga stron internetowych wyniesie 229 KB, podczas gdy w Chromie są to 422 KB i 784 KB w przypadku Adblock Browser.

Źródło tekstu: Opera; wł

Komentarze
Zaloguj się
23. ~
0

2016-06-18 22:10:43

@22 - a WM? ostatnia to chyba 5.5 ;)

Odpowiedz

22. Sig
0

2016-06-17 15:44:53

A Symbian? :-) Ostatnia któa działa, to chyba ver. 7 coś.

Odpowiedz

21. ~
0

2016-06-17 11:45:30

@orson_dzi , zadbaj o rzetelność swoich news-ów! Brakuje info, że Opera dodała funkcję blokady reklam do wydania głównego.

Odpowiedz

20. ~u77777
0

2016-06-17 10:36:55

Brawo Opera, najważniejsze, że w odróżnieniu od Chrome, Opera Mini blokuje reklamę, która straszy ludzi obecnością wirusa na Androidzie i karze ściągać program AV!

Odpowiedz

19. ~Darase
0

2016-06-17 10:15:49

Adguard i Rosjanie się przydają :D i jeszcze roczny abonament za grosze. Trzeba to pochwalić. Mam adguarda w laptopach i telefonach. Rewelacja. Chociaż Opery reklamy typu masz wirusa przepuszcza i to jest wina ewidentna Opery. Pozwala na takie otwieranie stron.

Odpowiedz

18. ~
0

2016-06-17 10:14:59

Hipokryzja ludzi z Opery mnie obraża. Dodali możliwość blokowania reklam, ale wyświetlają spam-pushe na temat piłki nożnej, która mnie zupełnie nie interesuje i nic nawet na ten temat nie szukałem w sieci. Tym sposobem Opera Mini wyleciała ze smartfona a został Firefox, do którego jestem tak przyzwyczajony na laptopie, że nie odstrasza mnie nawet jego powolność na smartfonie. Spiąć te dwie rzeczy synchronizacją danych przeglądarek i nie trzeba mi nic innego.Jeszcze słówko na temat zwykłej Opery, która stała się beznadziejnym kombajnem do wszystkiego, tzn. do niczego.

Odpowiedz

17. ~Coxxi
0

2016-06-17 09:55:48

Tylko Adguard.

Odpowiedz

16. ~darase
0

2016-06-17 07:59:33

Aaaaa gdy było tylko edge to Opera była świetna ale te czasy minęły bezpowrotnie. Przy Lte Opera jest wolniejsza niż Chrom który przy ostatniej aktualizacji działa jeszcze lepiej. Nigdy więcej Opery. Szkoda :(

Odpowiedz

15. ~Hotelarz
-2

2016-06-17 07:54:57

@12, Nie szkoda mi transferu, bo mam internet Heyah bez limitów danych.

Odpowiedz

14. ~darase
0

2016-06-17 07:52:20

Kiedyś Opera była nie do pobicia teraz to porażka, mimo blokowania przepuszcza reklamy typu masz wirusa. Chrome jest zdecydowanie lepszy. Polecam adguarda.

Odpowiedz

13. ~Marek
1

2016-06-17 07:12:53

Mam duży sentyment do tej przeglądarki. A blokowanie reklamowego śmietniska to genialna funkcjonalność. Nawet nie chodzi o transfer, w nju nawet połowy obecnie nie jestem w stanie wykorzystać, ale po prostu jest zgrabna i nie muli.

Odpowiedz

12. xander21
2

2016-06-16 23:47:49

@7 To ci nie szkoda transferu na reklamy? Przecież one tez coś ważą. Nawet, jeśli są tanie pakiety danych to i tak szkoda.

Odpowiedz

11. ~
0

2016-06-16 23:12:49

Zwykła opera też posiada funkcje blokowania reklam

Odpowiedz

10. ~
0

2016-06-16 22:10:01

Powinna być wersja na Symbiana!

Odpowiedz