DAJ CYNK

Opera GX to pierwsza na świecie przeglądarka dla graczy

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 7986

Opera stworzyła przeglądarkę dedykowaną graczom. Aplikacja została wzbogacona o szereg funkcji, które mogą się przydać nie tylko graczom.

Tworząc nową wersję przeglądarki Opera postawiła na agresywną kolorystykę, typową dla produktów gamingowych. Czarne barwy z czerwonymi akcentami to jej element rozpoznawczy. Na całe szczęście - można je wyłączyć lub jak w typowym sprzęcie dla graczy - dowolnie zmodyfikować dysponując pełną paletą 16 mln kolorów. Kolorystyka przeglądarki, w połączeniu z dostępnymi efektami dźwiękowymi, może zostać zintegrowana z podświetleniem podzespołów. Np. myszki, klawiatury, czy podświetleniem obudowy.

Zobacz: Opera Reborn 3 - słynna przeglądarka zaktualizowana o portfel kryptowalut

Ważną funkcją Opery GX jest opcja zarządzania pamięcią RAM. Użytkownik może z góry ustalić, ile pamięci operacyjnej chce przeznaczyć na działanie przeglądarki, dzięki czemu nie trzeba jej zamykać podczas uruchamiania gier. Z poziomu aplikacji można też kontrolować m.in. zużycie procesora.

Zobacz: Tak wygląda Call of Duty na smartfony. Czy gra odniesie sukces?

Z myślą o graczach przewidziano również integrację przeglądarki z serwisem Twitch, którego opcje są dostępne na pasku bocznym aplikacji. Oprócz platformy streamingowej można na nim umieścić szybki dostęp np. do Facebooka lub Messengera. GX Corner to z kolei agregator informacji na temat gier i technologii, zbierający informacje z różnych stron internetowych. Nie zabrakło też funkcji blokowania reklam.

Opera GX w wersji wczesnego dostępu jest dostępna pod tym adresem. Pełna wersja przeglądarki zostanie udostępniona jeszcze w tym roku.

Zobacz: Internet Explorer powróci! Tym razem jako specjalny tryb w przeglądarce Microsoft Edge

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Opera

Przewiń w dół do następnego wpisu