DAJ CYNK

Opera 56 na Androida - paczka nowości dla komórek

Dodane przez: jszczesny

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 5109

Opera logo

Opera dosyć długo czekała na wydanie kolejnej wersji swojej przeglądarki w nowym roku. Po krótkiej fazie testów, 56 odsłona popularnego programu do przeglądania internetu jest już dostępna dla wszystkich w sklepie Google Play. 

Większość zmian wprowadzonych w Operze 56 to przede wszystkim pomniejsze usprawnienia, których użytkownicy mogą nawet nie zauważyć. Poprawiono wydajność, bezpieczeństwo oraz stabilność programu - to zupełnie naturalny kierunek. Ale oprócz tego, fani Opery mogą skorzystać z nowego trybu czytania oraz konfigurowalnego paska adresu. 

Zobacz: Opera przejmuje fintech Pocosys z płatnościami Pocopay. Wyrośnie konkurencja dla Revoluta?

Jak chodzi o nowy tryb czytania, zmieniło się stosunkowo wiele: użytkownicy będą mogli mocniej skupić się na samej treści, którą chcą przeczytać. Warto nadmienić, że Opera wdrożyła te usprawnienia w odpowiedzi na niektóre prośby oraz sugestie społeczności skupionej wokół przeglądarki. Opera 56 będzie w stanie zmienić z pozoru nieprzyjazną dla interfejsów mobilnych witrynę, we w pełni komfortowe środowisko. Jest więc spory postęp, który jak najbardziej trzeba odnotować.

Producent przeglądarki zdecydował, że eksponowany na głównym ekranie przycisk przeładowywania strony powinien zostać przeniesiony w inne miejsce. W Operze 56, znalazł się on w menu oznaczonym symbolem trzykropka, jednak można przywrócić poprzedni układ przycisków na głównym ekranie. Nie ma z tym żadnego problemu, wystarczy jedynie przejść do ustawień i poukładać główny ekran po swojemu. Dobrze, że Opera dba o to, by użytkownicy mieli wybór odnośnie tego, jak działa ich przeglądarka. 

Opera 56 Android

Opera 56 - zarządzanie kartami

Najnowsza Opera to również zmiany w kontekście obsługi kart. Od tej wersji, wszystkie zamknięte karty będą wyświetlane w formie chronologicznej wersji, pozwalającej na znalezienie ich i przywrócenie w dowolnym momencie. Poprzednie wersje pozwalały na to jedynie z ostatnią zamkniętą kartą - od teraz zarządzanie tymi, które zamknęliśmy jest znacznie prostsze i przyjemniejsze. Kolejny punkt dla Opery! 

Zobacz: Firefox Preview dla Androida dostanie rozszerzenia. Sprawdź wersję Nightly

Takie rozwiązanie z pewnością przyda się użytkownikom, którzy na co dzień pracują na sporej ilości kart. W moim przypadku sprawdziłoby się to idealnie: nie ma dnia, bym na komputerze, czy telefonie nie otworzył naprawdę potężnej ilości kart, które potem mogą się "zagubić", a szperanie w historii przeglądania nie jest szczególnie przyjemne. 

Pobierz przeglądarkę Opera (Android) z Google Play! 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: https://www.phonearena.com/

Przewiń w dół do następnego wpisu