DAJ CYNK

Opera na Androida ma nowy tryb nocny i funkcję przyciemniania stron internetowych

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 5518

Opera 55 tryb nocny

Opera na Androida w wersji 55 poprawia komfort wyświetlania treści, wprowadzając nowy tryb nocny. Funkcja ogranicza emisję niebieskiego światła przez ekran telefonu, oraz pozwala bardzo przygasić przeglądarkę. Można również przyciemnić białe strony internetowe.

Nowy tryb nocny

Tryb nocny w Operze dla systemu Android pozwala przyciemnić przeglądarkę znacznie poniżej poziomów dozwolonych przez interfejs użytkownika na danym urządzeniu. Opera 55 przynosi nową wersję tej funkcji, w której można teraz ustawić temperaturę barw przeglądarki, minimalizując w ten sposób ilość niebieskiego światła, emitowanego przez wyświetlacz urządzenie. Możliwe jest także ekstremalne przyciemnienie obrazu.

Zobacz: Opera stawia na kolory i obsługę blockchainów
Zobacz: Twitter: pół roku po iOS również Android dostaje ciemny motyw na wyświetlacze OLED

- Zimowe miesiące w Skandynawii bywają naprawdę ciemne. Słońce w ciągu dnia świeci tylko przez kilka godzin, w związku z czym zauważyliśmy, że większość współczesnych urządzeń wyposażono w automatyczne ustawienia wyświetlacza, które są zbyt jasne, co z kolei powoduje zaburzenia naturalnego rytmu dobowego człowieka. Postanowiliśmy, że nasza przeglądarka rozwiąże ten problem. Ta wersja Opery pozwala zredukować emisję niebieskiego światła i maksymalnie przyciemnić obraz.

- powiedział Stefan Stjernelund, manager ds. produktu Opery na Androida

Niebieskie światło zaburza sen, ponieważ obniża poziom melatoniny, zakłócając w ten sposób naturalny rytm okołodobowy organizmu. To dlatego po odłożeniu telefonu wiele osób nie może zasnąć. Możliwość dostosowania temperatury barw (poprzez neutralizację niebieskiego światła) pozwala na ograniczenie negatywnego wpływu przeglądania stron internetowych w nocy. Dzięki temu łatwiej jest wejść w stan relaksu i zasnąć. Temperaturę barw w nowej Operze można dostosować za pomocą suwaka w ustawieniach trybu nocnego. Dodatkowe ustawienia trybu nocnego dają użytkownikom możliwość maksymalnego przyciemnienia widoku, minimalizując tym samym poziom zanieczyszczenia światłem.

Opera 55 tryb nocny

Przyciemnij przeglądarkę za pomocą ciemnego motywu i ciemnych stron internetowych

Światło emitowane przez ekran urządzenia można ograniczyć, wykorzystując ciemny motyw, który zostanie automatycznie włączony przez tryb nocny. Opera idzie w tym o krok dalej i wprowadza funkcję ciemnych stron internetowych. Przeglądarka obsługuje ciemny motyw CSS w przypadku stron, które taką funkcję udostępniają, ale może przyciemniać też strony, które nie zawierają takiej funkcjonalności. Dzięki funkcji ciemnego motywu i dodatkowemu przyciemnieniu, każdy użytkownik może teraz przeglądać strony www przy minimalnej emisji światła.

Zobacz: Vivaldi na Androida: przeglądarka wydana w wersji Beta 2
Zobacz: Samsung Galaxy S10: w Polsce ruszyła aktualizacja oprogramowania do Androida 10

Przyciemnianie klawiatury i planowanie trybu nocnego

Nowa Opera daje użytkownikom możliwość zredukowania negatywnego wpływu korzystania z jasnej klawiatury, dzięki funkcji jej przyciemniania przy wykorzystaniu specjalnej nakładki. Dzięki funkcji automatycznego planowania, przeglądarka sama aktywuje tryb nocny. Opera daje użytkownikom możliwość wprowadzenia własnych ustawień czasu lub pozwala, żeby to urządzenie podążało za naturalnym trybem dnia, automatycznie dostosowując włączanie trybu nocnego i dziennego do wschodu i zachodu Słońca w danym regionie.

- Dzięki funkcji maksymalnego przyciemnienia przeglądarki w tej wersji zadbaliśmy o to, aby użytkownicy nie przeszkadzali osobom, które chcą spać. Ciemniejszy wyświetlacz sprawi także, że pod odłożeniu telefonu poczujesz się bardziej zrelaksowany i gotowy do snu.

- dodaj Stjernelund

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Opera

Przewiń w dół do następnego wpisu