DAJ CYNK

Nvidia GeForce NOW na Androida. Gry z kompterów trafią na smartfony

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 7676

Granie w chmurze ma być przyszłością rynku gier. Zapowiadana od lat rewolucja dotknie również urządzenia mobilne. Usługa GeForce NOW będzie dostępne również na smartfony z Androidem.

GeForce NOW to usługa znana głównie z konsoli Nvidia Shield, ale dostępna również na komputery. Pozwala połączyć się z serwerami Nvidii, gdzie przydzielony zostanie nam komputer z możliwie najlepszymi parametrami, na którym zostanie uruchomiona wybrana przez nas gra. Następnie obraz z rozgrywki jest strumieniowany do naszego komputera, na którym prowadzimy całą rozgrywkę.

Zobacz: A w Pokemon GO gram tak... na ośmiu telefonach

To wymaga oczywiście odpowiednio szybkiego i stabilnego połączenia z Internetem, ale również odpowiedniej odległości od serwerów. W momencie startu pierwszych zamkniętych testów były one umieszczone w Stanach Zjednoczonych i ta odległość mocno odbijała się na komforcie rozgrywki. Obecnie już nie stanowi to problemu. Polscy gracze korzystają obecnie z serwerów umieszczonych w Niemczech. To one, jako pierwsze na świecie, pozwolą na granie z wykorzystaniem kart GeForce RTX.

Zobacz: Tencent prezentuje PUBG Mobile Lite

GeeForce NOW ma trafić na smartfony z Androidem, w pierwszej kolejności na modele LG i Samsunga. Możemy więc spokojnie obstawiać serię Galaxy Note10, S10 oraz LG G8 oraz V50. Kiedy to nastąpi? Nvidia przekonuje, że "wkrótce". Aktualnie mobilny dostęp do usługi jest testowany przez dziennikarzy podczas targów GamesCom.

Zobacz: Testujemy Samsunga Galaxy Note10 i Note10+ [wideo]

Nvidia informuje też, że do grania w niektóre gry będzie niezbędny odpowiedni pad podłączany przez Bluetooth. Chociaż z listą proponowanych modeli ktoś troszkę przeszarżował:

  • SHIELD Controller kosztuje 319 zł,
  • Razer Raiju Mobile - ok 600 zł,
  • Steelseries Stratus Duo 227 zł na Amazonie,
  • Glap Gamepad jest niedostępny w Polsce, kosztuje 79,99 funtów.

Oczywiście do grania wystarczy dowolny pad, najlepiej wyposażony w klasyczny układ przycisków w z dwoma gałkami analogowymi oraz spustami w górnej części obudowy. Niekoniecznie aż tak drogi.

Zobacz: Steam Link trafia na iOS i tvOS. Wreszcie można grać w pecetowe gry na iPhonie, iPadzie i Apple TV

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Nvidia; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu