DAJ CYNK

Nowy właściciel Gadu-Gadu

14.03.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 4491

Ważne 10

1

Polska firma England.pl kupiła Gadu-Gadu. Jaka przyszłość czeka, zapomniany przez wielu, komunikator?



Polska firma England.pl kupiła Gadu-Gadu. Jaka przyszłość czeka, zapomniany przez wielu, komunikator?

Gadu-Gadu to już legenda i wydaje mi się, że co poniektóre młodsze osoby mogą już nie do końca wiedzieć czym jest "polski Messenger".

Dotychczasowym właścicielem komunikatora był cypryjski Xevin Consulting Limited. Transakcja obejmuje w zasadzie wszystkie dobra związane z Gadu-Gadu - samą aplikację, domeny internetowe, kod źródłowy, serwery i znaki towarowe. Migracja programu pomiędzy firmami ma być niezauważalna dla użytkowników.

Co dalej z aplikacją? Mówi się, że jej możliwości zostaną poszerzone. England.pl zajmuje się obsługą transferów pieniężnych między Polską, a Wielką Brytanią, a od niedawna również innymi krajami europejskimi. Do komunikatora może więc trafić opcja przesyłania pieniędzy pomiędzy użytkownikami.

Źródło tekstu: England.pl; wł

Tagi: gadu-gadu
Komentarze
Zaloguj się
38. ~Lucyna
-1

2018-05-31 21:35:48

Nie rozsmieszajcie mnie,gg do rozmow biznesowych? Nie wiecie czy jeszcze gg istnieje? To z kad sie tam wzieli ci erotomani obojga plci co? Moze tym by sie ktos wreszcie zajal. Na gg juz nie da sie normalnie pogadac a biznes no chyba wirtualna agencja towarzyska.

Odpowiedz

37. bolek2004
0

2018-03-14 20:49:45

Używam do tej pory. Oczywiście praktycznie zawsze na alternatywnym sofcie czyli WTW. Na andku apka do gadu jest ok.Szkoda że coraz mniej ludzi z tego korzysta.

Odpowiedz

36. Koriolan
0

2018-03-14 14:54:57

Ja też używam GG- trzech kolegów nie ma FB, WA. Natomiast jako klienta używam innego programu.

Odpowiedz

35. ~
0

2018-03-14 14:51:05

Tylko co zrobić żeby gg odżyło?

Odpowiedz

34. ~
0

2018-03-14 14:44:16

Ja nadal mam taki sam numer telefonu i GG :-)

Odpowiedz

33. ~marrcus
0

2018-03-14 14:38:10

to najlpeszy komunikator, szczegołnie do wysyłania print screenów, nieskompresowanych zdjec, filmów i wszelkich plików, i nie ma cenzuzy z wysyłaniem linków jak na tym niedrobionym messeńdzeże

Odpowiedz

32. ~CalIm7
0

2018-03-14 14:31:21

@17) jak widać jeszcze istnieje, w przeciwieństwie do byłego pańskiego nicka:-D :-D :-D

Odpowiedz

31. Isand
0

2018-03-14 13:41:25

Ja dalej używam :)

Odpowiedz

30. ~
0

2018-03-14 12:02:58

Pamiętam z sentymentem GaduAir. Gadu-gadu miało także VoIP. Jedno konto do voipa i do sieci komórkowej doładowywało się raz. Nikt nie wymyślił czegoś podobnego voipa i sieci komórkowej w jednym.

Odpowiedz

29. ~
0

2018-03-14 11:44:56

GG z tego co wiem da się jeszcze używać w starych wersjach które są dużo lżejsze i nierzadko lepsze. Kiedyś ten komunikator był na topie, dziś niestety został wyparty przez inne oprogramowanie/strony.

Odpowiedz

28. ~
0

2018-03-14 11:41:06

U mnie w pracy się korzysta z gg do kontaktu między punktami ;) W naszym punkcie korzystamy z wersji webowej ;)

Odpowiedz

27. ~
0

2018-03-14 11:30:05

do 20 i 21 - też mam takie zdanie, dlatego użyłem takiego sformułowania :)))

Odpowiedz

26. ~
0

2018-03-14 10:29:28

WTW gora!

Odpowiedz

25. jedrek
1

2018-03-14 10:28:52

@23 widzę coś napisał, to było tylko rozwinięcie tego tematu. Ty wiesz, ja to wiem, że durny, ale 60% zamieszkujących ten kraj tego nie wie.

Odpowiedz

24. jedrek
2

2018-03-14 10:27:06

@8 a ta choroba nowsze = spuchnięte, ślimakowate, ogarnęła cały świat oprogramowania i systemów operacyjnych. A baranom się wmówi, że dlatego jest spuchnięte, bo to rozwój... Widać to na przykładzie choćby skype, nic od 10 lat nie wnosi do rozmów, rozmowy coraz niższej jakości, bo się serwery zapychają a instalka spuchła już ponad 7x, a starą wersję ci na siłę wyłączą, bo jest zła bo jest mała i nie zamula. Tak samo puchną systemy operacyjny, które mimo że chcesz robić na nich to samo co na starym systemie sprzed 15 lat to te nowe potrzebują 5x większych zasobów sprzętowych do tego samego zadania - tak wygląda rozwój z d...wzięty.Przykładem sympatycznego programu zastępującego te współczesne molochy GG jest np GGlite, Waży to niecałe 3MB instalacji praktycznie nie wymaga (jak już się go raz zainstaluje to można sobie folder nosić na penie) i do samej komunikacji pisanej jest konkretem, malutki, szybki, bez zbędnego śmietnika.

Odpowiedz